Gatlin çok iddialı

Doping yaptığı gerekçesiyle 4 yıl hapis cezasına çarptırılan Justin Gatlin, Londra Olimpiyatı'nda pistlere geri dönmek istiyor. Üstelik Amerikalı atletin gözü yükseklerde.

Ntvspor 28.01.2010 - 15:47

Gatlin çok iddialı

Justin Gatlin, 4 yıl öncesine kadar atletizm pistlerinin büyük yıldızlarından biriydi. 2004 Atina Oyunları'nda 100 metrede şampiyon olmuştu. 2003 Salon ve 2005 Dünya Şampiyonaları'nda ise 3 altın madalya kazanmıştı. Ancak 2006'da kariyeri alt üst oldu.

Kansas'taki bir yarışta doping yaptığı belirlendi. Bu Gatlin'in 2. doping ihlaliydi. Kendisi hiçbir zaman bilinçli olarak performans artırıcı madde kullanmadığını söyledi ama 4 yıl men cezası almaktan kurtulamadı. İşte bu cezanın süresi yazın sona erecek. Gatlin, 25 Temmuz'dan itibaren pistlere geri dönebilecek.

Dönüş heyecanı yaşayan Amerikalı atlet, 2012 Londra Olimpiyat Oyunları'na katılmayı planladığını söyledi. Gatlin; "bana inananları yüzüstü bıraktım, tüm dünyayı yüzüstü bıraktım. Neden olduklarım için üzgünüm" diye konuştu.

Yıldız atlet, 27 yaşına gelmesinin de sorun yaratmayacağı görüşünde... Gatlin, "en azından bu sürede sakatlanmadım ya da ameliyat geçirmem gerekmedi. Belki de bu sayede pistlerde kalabileceğim süre uzadı" ifadelerini kullandı.

Gatlin, yokluğunda 3 olimpiyat altını kazanan Usain Bolt'a da meydan okudu. Amerikalı atlet; "Bolt atletizmi yeniden ayağa kaldırdı. Neden şampiyon olduğunu anlayabiliyorum. Asla pes etmiyor. Umarım ileride onunla da yarışabilirim" dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...