Gaziantepspor büyük düşünüyor

Teknik direktör arayışlarını sürdüren Gaziantepspor’da adaylar arasında Dan Petrescu, Lotar Matheus ve Alberto Zaccheroni gibi önemli isimler yer alıyor.

13.03.2009 - 13:29

Nurullah Sağlam ile yollarını ayırdıktan sonra teknik direktör arayışlarını sürdüren Gaziantepspor'da çok sayıda yabancı teknik adamın ismi gündemde.

Gaziantepspor Yönetim Kurulu'nun tam yetki verdiği kulüp başkanı İbrahim Kızıl'ın teknik direktör konusunda ince eleyip sık dokuduğu, yabancılar başta olmak üzere birçok teknik direktör ile görüşme halinde olduğu öğrenildi. Kızıl'ın şu ana kadar herhangi bir isimle anlaşamadığı kaydedildi.

İbrahim Kızıl, ilk önce Rumen teknik adam Gheorghe Hagi ve Şenol Güneş ile görüştü. Hagi'ye yıllık 1,2 milyon Euro ücret teklif eden Kızıl'ın, ret yanıtı aldığı belirtildi.

Bu arada menajerler aracılığı ile Romanya Milli Takımı'nın eski yıldızlarından Dan Petrescu, Alman teknik adam Lothar Matheus ve İtalya'da daha önce Serie A takımlarından Udinese, AC Milan, FC İnter ve Torino'yu çalıştırmış olan 55 yaşındaki ünlü teknik adam Alberto Zaccheroni ile fiyat ve şartlar konusunda görüşmeler yapıldığı ifade edildi.

Kulüp başkanı İbrahim Kızıl'ın talimatı gereği görüşülen hiçbir ismin anlaşma yapılmadan açıklanmayacağını, teknik direktörün ismini de yine başkanın açıklayacağını belirten kırmızı-siyahlı yöneticiler, takıma en yararlı ve tartışılamayacak bir teknik direktör bulma konusunda biraz sabır istediklerini söylediler.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...