Gaziantepspor'da Coucerio dönemi bitti

Gaziantepspor Kulübü Basın Sözcüsü Mehmet Kızıl, ''Teknik direktörümüz Jose Coucerio ile karşılıklı olarak sözleşmeyi feshederek yollarımızı ayırdık'' dedi.

17.05.2010 - 17:39

Gaziantepspor'da Coucerio dönemi bitti

Gaziantepspor Kulübü Basın Sözcüsü Mehmet Kızıl, Gaziantepspor Celal Doğan Tesislerinde teknik direktör Jose Coucerio ile birlikte düzenlediği basın toplantısında, Coucerio uzun yıllar çalışmak istemelerine karşın, gelinen noktada yollarını ayırmak zorunda kaldıklarını ifade etti.

Gaziantepspor yönetimi olarak her zaman için istikrardan yana olduklarını dile getiren Kızıl, ''Teknik direktörümüzle iyi bir çalışma dönemi geçirdik ve kendisini gerçekten çok sevdik. Her zaman sempati ile baktık. Ancak, gelinen noktada, yollarımızı ayırmak durumunda kaldık. Sonuçta, karşılıklı olarak fedakarlık yaparak yollarımızı ayırmaya karar verdik'' diye konuştu.

Kızıl, her takımda teknik direktörlerin görevlerinin bir gün sona ereceğine işaret ederek, ''Bir takımdan teknik direktörün ayrılması ne ilk ne de son olacak. Kalıcı olan mevcut yönetimdir. Bu karar, Gaziantepspor'un menfaatleri doğrultusunda alınan bir karardır. Dünyanın diğer ülkelerinde olduğu gibi Gaziantepspor'da da fatura teknik direktörlere kesilir, yeni bir düzen kurulur. Bu konuda, yönetim olarak teknik direktörümüze gereken desteği sağladık. Ancak, ayrılık kaçınılmaz oldu. Hatta bu konuda taraftarlarımız ayrılık konusunda yönetimden öndeydi. Biz de ayrılma kararını almak durumunda kaldık' dedi.

''HERKESİ SEVDİM''
Coucerio ise göreve yaptığı süre içerisinde birlikte olduğu herkesi sevdiğini belirtti ve kendisine yardımcı olanlara teşekkür etti.

Gaziantepspor'da farklı bir çalışma ortamı bulduğunu dile getiren Coucerio, ''Farklı bir ülkede çalışma fırsatı buldum. Bir Anadolu takımında çalışmak çok hoşuma gitti. Ancak, takımda farklı görüş ve düşünceler ortaya çıktı. Sonuçta, farklı görüş ve düşünceler nedeniyle bir noktada buluşamıyorsan ayrılmak iyidir. Gaziantepspor için en iyisini diliyorum. Başarılı olmak isteniyorsa değişim olmalı. Ben göreve başladığım zaman, 40 puan ve üzerinin normal, 50 ve üzerinin iyi, 60 ve üzerinin çok iyi, 70 ve üzerinin en iyi olduğunu söylemiştim. Sonuçta sezon bitti, 40 puan ve üzeri takımlar sorunsuz bir şekilde sezonu tamamladı'' diye konuştu.

''YORGUNUM VE AJDA PEKKAN'I DİNLİYORUM''
Basın Sözcüsü Kızıl ile Coucerio, yapılan konuşmalar sonrasında gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.

Coucerio, gazetecilerin, bundan sonra ne yapmayı düşünüyorsunuz? sorusu üzerine, ''Şu anda, Portekiz'e dönmeyi düşünüyorum. Bundan 4-5 ay önce bir fırsat elde ettim ancak Gaziantepspor'a sözüm vardı. Bugün gelinen noktada, eğer ayrılacağımı bilseydim, bu fırsatı değerlendirirdim. Şu anda yorgunum ve Ajda Pekkan'ı dinliyorum. Ajda Pekkan'ın özellikle, 'Palavra' adlı şarkısını ve ''Manga' grubunu seviyorum'' dedi.

Gaziantepspor Kulübü Basın Sözcüsü Kızıl, ''Palavra'' parçası konusunda hassasiyet gösterdi ve bunun yönetimle bir ilgisinin olmadığını söyledi.

Bunun üzerine söz alan Coucerio da bu parça konusunda yönetimi ya da bir kesimi hedef almadığını, sadece bu parçayı çok sevdiğini dile getirdi.

Coucerio, başarının anahtarının futbolcular olduğunu, yabancı oyuncular kadar tecrübeli oyunculara da ihtiyaç olduğunu, görev yaptığı süre içinde Cenk, Soner, Murat Ceylan ve Olcan gibi genç yetenekleri kazanmaya çalıştığını, bu oyuncuların ileride Gaziantepspor'un başarısında söz sahibi olacaklarına dikkat çekti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...