'Geleceğimi düşünmek zorundayım'

NTV Spor'a konuşan Hidayet Türkoğlu, alacağı transfer ücretiyle ilgili basında çıkan haberleri yalanladı. Orlando Magic'de kalma isteğini yineleyen yıldız oyuncu, "Ama ailemi ve geleceğimi de düşünmek zorundayım" dedi.

Ntvspor 16.06.2009 - 20:40

'Geleceğimi düşünmek zorundayım'

NBA'de Orlando Magic formasıyla final oynama başarısı gösteren Hidayet Türkoğlu, son günlerde basında çıkan transferle ilgili haberlerden duyduğu rahatsızlığı NTV Spor ekranlarında dile getirdi.

Spor Merkezi programında Burcu Esmersoy'un sorularını yanıtlayan Türkoğlu, öncelikli olarak final oynama başarılarıyla ilgili, çok iyi bir sezon geçirdiğini ve kendisine destek olan herkese teşekkür ettiğini söyledi.

Her oyuncunun gelmek isteyeceği seviyeye, iyi oynayarak geldiği için çok mutlu olduğunu belirten milli basketbolcu, "Gönül isterdi ki; Türkiye'ye şampiyon olarak dönelim. Ama gönüllerin şampiyonu olarak döneceğim. Bu da bana gurur veriyor. Her zaman mütevazi olmayı tercih etmişimdir. İnsanlar gereken herşeyi söylüyor, bana söyleyecek birşey kalmadı. Beni koydukları yer onurlandırdı. Gelmiş olduğum nokta her insanın isteyeceği en iyi nokta. Sabahları kalkıp beni destekleyen herkese de sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum" açıklamasında bulundu.

Transfer sezonunun başlamasıyla hakkında çıkan haberlerden rahatsız olduğunu belirten Türkoğlu, "Hem avukatım hem ben Türkiye'deki medyada çıkan haberlere şaşırdık. Burada çıkan haberleri yanlış anladılar. Söylenilen rakamlar takımların yıllık lüks vergi rakamları. İnsanlar lüks vergi rakamı olarak yazılan parayı kazanacağımı algıladı. Bunun düzeltilmesini istiyorum" dedi.

Orlando'da özellikle son 2 senede NBA kariyerinin en iyi dönemini de geçirdiğini ifade eden Hido, bunda hem antrenörünün hem de takım arkadaşlarının büyük payı olduğunu söyledi.

Buna karşın yaşından ve NBA'de geçirdiği senelerden dolayı alacağı rakamların aşağı yukarı ortada olduğunu ifade eden Hidayet, yine de şu an kesin birşey söylemesinin mümkün olmadığını vurguladı.

"Hepimiz profesyoneliz" diyen Hido, "Gönül tabi ki Orlando'da kalmak ister. Ancak 30 yaşındayım ve ailemi ve geleceğimi düşünmek istiyorum. Umarım her iki taraf için de hayırlı olur" diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...