Genç Sultanlar Meksika'ya gitti

Genç Bayan Voleybol Milli Takımı 16-25 Temmuz tarihleri arasında yapılacak olan Dünya Şampiyonası için Meksika'ya gitti.

Haberler 13.07.2009 - 11:17

ANKARA - Genç Bayan Voleybol Milli Takımı, Dünya Şampiyonası için bugün Meksika'ya gitti.

Milli takım, Meksika'nın başkenti Meksiko City ile Baja California kentinde 16-25 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek şampiyonada, Baja California kentinde yapılacak (D) Grubu maçlarında Bulgaristan, Küba ve ABD ile karşılaşacak.

Genç Bayan Milli Takımı Antrenörü Mehmet Bedestenlioğlu, grupta sadece Bulgaristan'ı tanıdıklarını belirterek, ''Küba ve ABD aşina olmadığımız takımlar. Bu nedenle performanslarını kestiremiyoruz ama sınırlarımızı zorlamaya çalışacağız'' dedi.

Şampiyonaya hazırlık sürecinin 20 Nisan'dan bu yana devam ettiğini belirten Bedestenlioğlu, ''Çok uzun bir hazırlık süreci geçirdik. Oyuncularımızdan bazıları yoğun olan milli maç trafiği nedeniyle Avrupa Ligi'nde (A) Milli Takım'a katıldılar. Şu anki performans durumumuzdan memnunum ama oradaki durumu görmeden net bir şey söylemek mümkün değil. İlk 2'ye giremeyenler sıralamada baya geriye düşüyorlar. İlk 2'ye girmek için de hemen hemen her maçı almak gerekiyor. Bu çok zor ama hata sayımızı en azda tutup, sınırlarımızı zorlayacağız'' diye konuştu.

''KAHVALTILIK GÖTÜRÜYORUZ''
İlk olarak Meksika'da ortaya çıkan ve buradan birçok ülkeye yayılarak insanların hayatını tehdit eden domuz gribi, şampiyona programında bir değişikliğe yol açmadı.

Dünyanın farklı bölgelerinden tam 16 ülke takımını mücadele edeceği şampiyonada, domuz gribi ile ilgili gelişmeler sporcu ve kafile ailelerini kara kara düşündürürken, Mehmet Bedestenlioğlu, takımın rahatı ve sağlığı için her türlü önlemi aldıklarını ifade etti.

Daha önce de Meksika'ya gittiklerini belirten Bedestenlioğlu, ''Meksika'da yemeklerle ilgili bir sorun yaşamıyoruz, ancak kahvaltı yapamıyoruz. Bunun da önlemini aldık. Şampiyona süresince tüm takıma yetecek kadar kahvaltılık götürüyoruz'' dedi.

Genç Milli Takım Doktoru Prof. Dr. Ufuk Demirkılıç ise domuz gribi için gerekli önlemleri aldıklarını kaydederek, ''Şampiyonaya gelecek hiçbir takımın bu kadar donanımlı ve tedbirli olacağını sanmıyorum. Bizim sorunumuz domuz gribi değil. Türk halkının ve ailelerin içi rahat olsun. Ailelerin içi rahat olsun. Milli takım olarak kendi adımıza en üst düzeyde tedbir aldık ve gerekli donanıma sahibiz'' diye konuştu.

Genç Milli Takım, 16 Temmuz Perşembe günü Küba, 17 Temmuz Cuma günü Bulgaristan, 18 Temmuz Cumartesi günü ise son grup maçında ABD ile karşılaşacak. Grup maçlarında ilk 2'ye giren takımlar, çeyrek final grubunda mücadele etme hakkı kazanacak.

Sayfa Yükleniyor...