Olaylar çıktı, gençler derbisi ertelendi

Fenerbahçe Ülker ile Galatasaray'ın Genç Erkekler Basketbol Ligi Final Grubu'ndaki karşılaşması çıkan olaylar nedeniyle ertelendi.

Anadolu Ajansı 11.01.2015 - 20:30

Olaylar çıktı, gençler derbisi ertelendi

Genç Erkekler Basketbol Ligi Final Grubu'nda Fenerbahçe Ülker ile Galatasaray arasındaki derbi maç, taraftarların çıkardığı olaylar nedeniyle ertelendi.

Kadıköy Caferağa Spor Salonu'nda oynanması planlanan karşılaşma öncesinde salona gelen bir grup taraftar, ısınma hareketleri yapan Galatasaraylı oyuncuların bulunduğu bölüme yabancı maddeler attı.

Bu olaylar üzerine iki takımın oyuncuları ile maçın hakemleri soyunma odasına giderken, hakemlerin güvenlik gerekçesiyle karşılaşmanın ertelenmesine karar verdiği bildirildi.

"SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ"

Fenerbahçe Kulübü, olayları çıkartan taraftarlar hakkında suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.

Kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, şiddet olaylarının Türk sporuna zarar verdiği belirtilerek, şöyle denildi:

"Fenerbahçe Ülker ile ile Galatasaray arasında bugün saat 16.00'da başlaması gereken Genç Erkekler Basketbol Ligi Final Grubu maçı GFB (Genç Fenerbahçeliler) grubunun takımlar ısınırken sahaya meşale ve ses bombası gibi birtakım yabancı madde atmaları yüzünden hakemler tarafından başlatılmamıştır.

Bu tip şiddet eylemleri sadece Fenerbahçe'ye değil, aynı zamanda Türk sporuna da zarar vermektedir. Fenerbahçe Spor Kulübü olarak bu kişiler hakkında kulübümüzce savcılığa suç duyurusunda bulunulacaktır. Hem emniyet birimleri hem de yargıdan bu kişiler hakkında gerekli yaptırımların uygulanmasını acilen beklemekteyiz. Bu olayın takipçisi olacağımızı da kamuoyunun bilgisine sunarız."

Sayfa Yükleniyor...