Gençlerbirliği, Ziraat Türkiye Kupası'nda Bölgesel Amatör Lig takımlarından Dersimspor'la karşılaştı.

Mücadelenin henüz 4. dakikasında Aykut Demir'in golüyle 1-0 öne geçen başkent ekibi, bu golden sadece 1 dakika sonra Artun Akçakın'ın golüyle farkı 2'ye çıkardı.

Zayıf rakibi karşısında gol yağmurunu devam ettiren Gençlerbirliği, Mehmet Kara'yla skoru 3-0 yaptı. 20'de yeniden sahneye çıkan Artun Akçakın, kendisinin 2. golünu atarken, takımının da 4. golüne imzasını attı.

İlk 45 dakikanın skorunu ise 27. dakikada Mehmet Kara belirledi. Bu golle 5-0 öne geçen Gençler, soyunma odasına da bu skorla gitmeyi başardı.

İkinci yarıda ise zayıf rakibi Dersimspor karşısında tempoyu biraz olsun düşüren Gençlerbirliği, 47'de Onur Bayramoğlu ve 62'de Artun Akçakın'ın golleriyle 7-0 öne geçti.

Bu dakikadan sonra rakibinin üzerine fazla gitmeyen Gençler, sahadan 7-0'lık skorla galip ayrıldı ve Ziraat Türkiye Kupası'nda 3. tura adını yazdıran taraf oldu.

DERSİMSPOR: 0 - GENÇLERBİRLİĞİ: 7

Stat: Sakarya Atatürk Stadı
Hakemler: Gökhan Güneşer, Tuna Ayran, Mehmet Ildırı
Dersimspor: Gökhan (Dk. 77 Aydın), Celal (Dk. 46 Şeyhmuz), Nurettin, Hamdi, Murat, Sefa, Erhan, Adil, Vural, Murat Arslan (Dk. 84 Taner), Yusuf
Gençlerbirliği: Ferhat, Curri, Özgür, Aykut (Dk. 46 Ferhat Çapa), Tosic (Dk. 33 Onur), Mehmet (Dk. 58 Serkan), Cem, Tayfur, Ekigho, Mustafa, Artun
Goller: Dk. 4 Aykut, Dk. 5, Dk. 20 ve Dk. 62 Artun, Dk. 15 ve Dk. 26 Mehmet, Dk. 47 Onur (Gençlerbirliği)
Sarı kartlar: Dk. 66 Sefa, Dk. 82 Murat Arslan (Dersimspor), Dk. 70 Ferhat (Gençlerbirliği)