Gençlerbirliği'nde ikinci Cavcav dönemi

İlhan Cavcav'ın vefatı ile olağanüstü kongre yapılan Gençlerbirliği Kulübünde Cavcav'ın oğlu Murat Cavcav, 708 oyla başkanlığa seçildi.

DHA 18.02.2017 - 15:57 | Son Güncelleme : 18.02.2017 - 16:11

C48uZKZWAAA9ZxI.jpg

Faaliyet ve yönetim kurulu raporlarının ibrasının ardından İlhan Cavcav'ın oğlu Murat Cavcav konuşması esnasında duygulandı. Murat Cavcav, geçen ay hem camia, hem aile olarak acı dolu günler yaşadıklarını belirterek, "22 Ocak'ta babamı kaybettim. Kırk yıllık başkanımızı Türk futbol duayeni İlhan Cavcav'ı kaybettik. Bugün burada gördüğüm bir çok sima bizimleydi. Kötü günümüzde bizi yalnız bırakmadınız acımızı paylaştınız, ailem adına hepinize teşekkür ediyorum" dedi.

Gençlerbirliği'nin Türkiye'nin en başarılı kulüplerinden biri olduğunu ve 1989 yılından beri Süper Lig'de mücadele ettiğine vurgu yapan Murat Cavcav, "28 yıldır Süper Ligde aralıksız mücadele eden beş takımdan biriyiz. Ankara'yı bunca yıldır futbolda en üst düzeyde temsil ettik. Gençlerbirliği bugünlere kolay gelmedi. Eğer Gençlerbirliği bugün buradaysa hakkını verelim İlhan Cavcav sayesindedir. İlhan Cavcav Gençlerbirliği'ni nereden aldı, nereye getirdi Şahitleri sizlersiniz." ifadelerini kullandı. 

"GENÇLEBİRLİĞİ KİMSEYE MUHTAÇ DEĞİLDİR"

İlhan Cavcav'ın kırmızı-siyahlı kulüpte başkanlığa başladığında kendisinin 15 yaşında olduğunu dile getiren Murat Cavcav, şöyle devam etti

O günleri çok net hatırlıyorum. Maçtan önce kampa girecek yer yok. Bahçelievler'de bir evimiz vardı. Oturduğumuz evi maçtan önce dinlensinler diye futbolculara tahsis etti. Takımın antreman yapacağı sabit yer bile yoktu. Ankara'da oradan oraya dolaşırdı. İlhan Cavcav kapı kapı gezdi. Dönemin cumhurbaşkanına, bakanlarına, belediye başkanlarına gitti. Gecesini gündüzüne kattı ve kulüp iki küçük odadan çıkıp bugünkü tesislerine kavuştu.

Başkent ekibinin 1980'lerde herkese borcu olduğunu ancak bugün ne şahıslara ne de kurumlara tek kuruş borcununun bulunmadığını ifade eden Cavcav, Hatta kasada mevcudumuz var neden Çünkü biz gençleri kazanıyoruz çünkü biz yetenekleri keşfediyoruz onlar da kazanıyor biz de kazanıyoruz. Bu tıkır tıkır işleyen bir sistem başkanımızın kurduğu bir sistem. İlhan Cavcav'ın sistemi sayesinde bugün, Gençlerbirliği kimseye muhtaç değildir. diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...