Gençlerbirliği'nden TFF ve MHK'ya uyarı!

Gençlerbirliği Basın Sözcüsü Muammer Akyüz, daha başka olaylar yaşanmadan federasyonu ve merkez hakem kurulu'nu görev davet ettiklerini söyledi.

15.03.2010 - 14:13

Gençlerbirliği Kulübü Basın Sözcüsü Muammer Akyüz, Fenerbahçe maçının hakemi Mustafa Kamil Abitoğlu'nun yönettiği maçla, iyi niyetlerini hak etmediğini savundu.

Muammer Akyüz, yaptığı açıklamada, geçen hafta Trabzonspor ile deplasmanda yaptıkları maçta hakemle yaşadıkları sıkıntıların Fenerbahçe maçında yaşanmamasını temenni ettiklerini anımsatarak, ''Maalesef Fenerbahçe maçının hakemi, bize Trabzonspor maçını arattı'' dedi.

Maçtan sonra futbolu ve futbolun güzelliklerini konuşmak istediklerini ancak buna hakemlerin izin vermediğini anlatan Akyüz, ''Fenerbahçe maçının hakemi Kamil Abitoğlu futbolumuzun tecrübeli hakemlerinden biri ve bana göre de iyi niyetli hakemlerimizdendi. Ancak Fenerbahçe maçındaki yönetimi ile bugüne kadar ona duyduğumuz iyi niyetimizi hiç hak etmediğini ispatladı. Yardımcıları ve dördüncü hakemle birlikte elbirliği ile Gençlerbirliği'ni cezalandırdılar. İki metre önlerinde Fenerbahçeli oyuncudan taça çıkan topu, yine Fenerbahçe'ye attıran, yine aynı mesafede dirseği ile Orhan'ın dudağını patlatan Santos'a değilde Orhan'a sarı kart gösteren hakemlere eğer kör değilseler ne denilir. Onu futbol kamuoyunun takdirine bırakıyorum. En ufak bir normal faulde futbolcularımıza cesur bir şekilde sarı kartını gösteren hakem tekme tokat oynayan Fenerbahçeli oyunculara neden kart gösteremediğini çok merak ediyoruz'' diye konuştu.

Hiçbir futbolcuyu hedef almak istemediğini belirten Akyüz, ''Emre'nin 90 dakika boyunca yaptığı faullerle en az iki kere kırmızı kart görmesi gerekirken, ancak 75. dakikada bir sarı kart göstermesi, herhalde Emre'nin dokunulmaz olduğunun göstergesidir. Hadi bizim oyunculara yaptığı kural dışı hareketlere göz yumdu, maç boyunca neredeyse hakemi dövecek hareketlerde bulunması da mı maçın hakemi olduğunu hatırlatmadı?'' şeklinde konuştu.

Abitoğlu'nun son dakikada oyuncularının kaleci ile karşı karşıya kaldığı pozisyonda maçı bitirmesinin tarihe geçecek bir hareket olduğunu anlatan Akyüz, ''Aynı pozisyonda Fenerbahçeli bir futbolcu olsaydı maçı bitirebilir miydi? Eğer yapardım diyorsa yukarıdaki ifadelerimin tümünü geri alıyorum. Kendisinden özür dileyip alnından öpüyorum. Bunlara benzer daha başka olaylar olmadan ve testi kırılmadan federasyonu ve merkez hakem kurulunu göreve davet ediyoruz'' diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...