"Gençlere güveniyorum"

Dünya Basketbol Şampiyonası'nın en büyük favorilerinden Amerika Birleşik Devletleri'nin antrenörü Mike Krzyzewski, çok genç ve yetenekli bir kadroyla mücadele edeceklerini ve İstanbul'un keyfini çıkartmaya çalışacaklarını söyledi.

Haberler 19.08.2010 - 17:05

"Gençlere güveniyorum"

2010 Dünya Basketbol Şampiyonası öncesi Amerika Birleşik Devletleri'nin antrenörü Mike Krzyzewski, NTV SPOR'a özel açıklamalarda bulundu. Krzyzewski, genç ve yetenekli bir kadro ile mücadele edeceklerini, 2008'deki kadrolarının olmadığını ancak İstanbul'da keyif almak istediklerini söyledi.

Krzyzewski yaptığı açıklamada, "2008'deki kadromuz yok bu bir gerçek. Kadromuzda 21 yaşında 5 oyuncumuz var. Gençlerin neler yapabileceklerini göreceğiz. Türkiye'ye daha önce gelmedim ama harika şeyler duydum. İnsanlar bana İstanbul gibi bir şehrin tadını çıkartmam gerektiğini söylediler. Bizim her takıma saygımız var. İspanya, Arjantin, Yunanistan ve Türkiye turnuvanın bana göre turnuvanın favorileri" şeklinde konuştu.

Mike Kryzyewski, aralıksız 30 yıl boyunca Duke Üniversitesi'ni çalıştırdı ve 800 galibiyet alarak önemli bir başarıya imza attı.

Sayfa Yükleniyor...