'Gençler'in kaptanı ''rota''dan memnun

Gençlerbirliği Kaptanı İlhan Eker, bu hafta oynayacakları Fenerbahçe'nin rekoru hedeflemesinin kendilerini ilgilendirmediğini belirtirken, iyi yolda olduklarını ve tribünlerin de dolmasının bunun işareti olduğunu söyledi.

30.09.2009 - 11:35

ANKARA - Gençlerbirliği kaptanı İlhan hafta sonu karşılaşacakları Fenerbahçe'nin, galip gelerek 8'de 8 yaparak rekor kırmayı hedeflemesinin kendilerini ilgilendirmediğini söyledi.

İlhan bu sene çok çalıştıklarını ve epey mesafe katettiklerini belirterek, ''Çok çalışıyoruz. İyi yoldayız. Tribünlerin dolması bunun işareti. Geçen senenin izlerini silmek istiyoruz. Sezon boyunca takımda 23 sakatlık yaşadık. Bunların büyük çoğunluğu sahanın suni çim olmasından kaynaklandı. Ancak tek sebep bu değildi. Takım ruhu oluşturamamıştık, bu sezon bunu başardık'' dedi.

Turkcell Süper Lig'de Pazar günü karşılaşacakları Fenerbahçe'nin bu karşılaşmayı kazanması durumunda ''üst üste en fazla maç kazanan takım'' olacak olmasının kendilerini ilgilendirmediğini vurgulayan Kaptan İlhan, ''Fenerbahçe'nin 8'de 8 yaparak rekor kıracak olması bizi ilgilendirmiyor. Biz kendi işimize bakıyoruz. Rakibimizin bu durumu benim aklıma bile gelmiyor, arkadaşlarımın da aklına geldiğini sanmıyorum. Pazar günü çıkıp Gençlerbirliği'nin ne olduğunu göstereceğiz'' diye konuştu.

''ELEŞTİRİLERİ ANLAMIYORUM''
Başkent temsilcisinin kaptanı kendisine yönelik, ''takım arkadaşlarına maç esnasında kötü davranarak onları oyundan düşürüyor'' eleştirileri için de ''Buna bir anlam veremiyorum. Maç içindeki kazanmaya yönelik hırsım böyle algılanıyor olabilir. Ancak bu yorumları yapanlar keşke maç dışında da arkadaşlarımla ilişkilerimi gözlemleseler'' dedi.

Bu camiada 5. yılını tamamladığını kaydeden İlhan, ''5 yıldır buradayım. Gençlerbirliği OFTAŞ Spor 3. Lig'den Süper Lig'e çıktığı sezon kaptanlık yaptım. Geçen sezondan beri Gençlerbirliği'nin başarısı için ter döküyorum. Yıllardır bu camianın içindeyim. Benim hangi yapıda bir insan olduğumu Ankara kamuoyunun bu kadar zaman sonra anlamasını beklerdim. Bir sorun, sıkıntı varmış gibi gösterilmesi beni üzüyor. Oyun içindeki agresifliğim sanırım böyle algılanıyor. Böyle bir sorunun olup olmadığı, arkadaşlarıma sorulmalıydı. Onlara sorulmadan böyle yorumların yapılması üzücü.'' şeklinde konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...