Geremi: 1 dakika düşünmeden geldim

Ankaragücü forması giyen Geremi, Ankara'da çok güzel zamanlarının geçtiğini belirterek, "Başkan ve Ümit Özat'ın söylediklerinden sonra 1 dakika düşünmeden geldim" dedi.

02.03.2010 - 16:47

Geremi: 1 dakika düşünmeden geldim

Ankaragücü Antrenörü Ümit Özat, genel menajer Ender Yurtgüven ve futbolculardan Geremi, Elyasa ile Hürriyet, taraftar gruplarından Anti-X ile birlikte Atılım Üniversitesi'nin düzenlediği panele katıldı.

İlk olarak söz alan antrenör Ümit Özat, gelecek sezonun temellerini şimdiden attıklarını belirterek, "Gelecek sezon Ankaragücü'nün ligde kalıp kalmayacağı değil, UEFA Kupası veya Şampiyonlar Ligi'ne katılıp katılmayacağı konuşulacak" dedi.

Özat, Almanya'dan sonra Türkiye'ye dönmeyi düşünmediğini, ancak başkan Ahmet Gökçek'in hedefleri ve 100. yılı yaşamanın gururunu tatmak için teklifi kabul ettiğini ifade ederek, "Ankaragücü'nde çalışmak her zaman içimde uhte olarak kalmıştı. Bunu yakaladığım için çok mutluyum. Büyük bir değişim süreci yaşadık. Bu kadar değişim içinde ligde kalmak başarıdır. Ama bizim bu sezonki amacımız ligi olabildiği kadar üst sıralarda bitirmek" diye konuştu.

Bazı futbolcuların diğerlerinden ayrı yeteneğe sahip olduğunu, ancak kimsenin kimseden bir farkı olmadığını vurgulayan Özat, şöyle devam etti:
"Oyuncu arkadaşlarıma, hep üzerlerindeki formanın büyüklüğünün farkına varmalarını ve o formanın hakkını vermelerini söyledim. Bu gerçeği bilirseniz, aşılmayacak bir engel olamaz. Ankaragücü'nün başarılı olmaması için hiçbir sebep yok. Önemli olan başarının devamlılığıdır. Bu sene elinize aldığınız teneke bir kupa, ertesi sezon küme düşerseniz bütün anlamını yitirir. Amaç, başarıyı sürekli kılabilmek olmalıdır. Bir İstanbul takımını şampiyon yapmaktansa, bir Anadolu kulübünü şampiyon yapmak daha değerlidir."

Futbolculardan Geremi ise kariyerine Ankara'da başladığını hatırlatarak, "Burada çok güzel zamanlarım geçti. Bu gelme kararımı almamda da etkili oldu. Ancak başkanımız ve Ümit hocanın söylediklerinden sonra buraya 1 dakika düşünmeden geldim" dedi.

Geremi, bir öğrencinin, Türkiye ile forma giydiği diğer ligleri karşılaştırmasını istemesi üzerine, "İngiltere ve İspanya, dünyanın en iyi liglerinden. Futbolcular, ekonomik sıkıntıları fazla yaşamayan kulüplerde oynuyorlar. Ama son dönemde Türk futbolunun kalitesi çok arttı. Büyük diye tabir edilen futbolcular, Türkiye'ye daha çok gelmeye başladı. Bu da gelişimin en büyük göstergesidir. İngiliz ve Türk taraftarların en büyük benzerlikleri, sabırsız ve heyecanlı olmaları" şeklinde yanıtladı.

Takım kaptanı Hürriyet, 100. yılını kutlayan bir kulüpte takım kaptanlığı yapmanın kendisi için çok büyük bir gurur olduğunun altını çizerek, "Üstüne basa basa söylüyorum, gelecek sene Türkiye Kupası ve Lig Kupası'na adayız. Bu hedefin temelini bu sezondan itibaren atmaya başladık. Artık Ankara'dan şampiyon bir takım çıkmalı. Bu noktada büyük taraftarımızın desteğine ihtiyacımız olacak" ifadelerini kullandı.

Elyasa ise yeni oluşumun futbolcuların performansını etkilediğini vurgulayarak, "Yeni oluşuma ayak uydurmak, biz futbolcular için kolay olmadı ve hepimizin performansını etkiledi. İlk yarıda, takımda en çok dakika alan futbolcuydum. Ayrıca ilk yarı süresince ağrılarla oynadım. Şimdi bu sıkıntılarım düzeldi. Takım olarak gittikçe daha iyi bir futbol sergiliyoruz" dedi.

Genel menajer Ender Yurtgüven de, öğrencilerin yapılması planlanan stat ve maçların bundan sonra hangi statta oynanacağını sorması üzerine şu cevabı verdi:
"Stat konusu, Türkiye'nin gündemine oturdu. Bu hafta maçımızı Yenikent ASAŞ Stadı'nda oynayacağız. Mutlaka herkesin tercihi 19 Mayıs Stadı'dır. Ama saha zemini gerçekten çok bozuk. Bu kadar yetenekli futbolcuların, balçık içinde yeteneklerini sergilemelerini bekliyoruz. Umarım çok kısa bir süre sonra 19 Mayıs Stadına döneceğiz. Başkanımız Ahmet Gökçek, 1-2 yıl içinde oynanabilir bir Ankaragücü Stadı'nı sahip olmamız için çalışmalarını sürdürüyor."

Ankaragücülü futbolcular, konferansın ardından öğrencilerle birlikte play-station oynadı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...