'Geri dönüş maçımız olacak'

Galatasaray Teknik Direktörü Frank Rijkaard, yarınki Panathinaikos maçı öncesi basın toplantısı düzenledi.

02.12.2009 - 11:40

Galatasaray Teknik Direktörü Frank Rijkaard, sarı-kırmızılı takımın son dönemde alınan sonuçlarla bir güven sorunu yaşadığını ima ederek, ''Kendimize yeniden güvenmemiz lazım. Panathinaikos'u yenerek bunu sağlayabiliriz'' dedi.

Frank Rijkaard, UEFA Avrupa Ligi'nde Yunan temsilcisi Panathinaikos ile bugün oynayacakları F Grubu 5. hafta maçı öncesi Florya Metin Oktay Tesisleri Turgay Vardar Basın Odası'nda düzenlediği basın toplantısında, sezon başındaki durumla arada farklılıkların olduğunu kabul ederek, ''Sezon başında maçlarımızı kazanıyorduk. Son oynadığımız maçlarda dürüst olmak gerekirse iyi değildik. Güven sorunu bence. Kendimize tekrardan güvenmemiz lazım. Ama bu yaşananlar sezon boyunca olabilecek bir şey. Bir sezon boyunca her şey istediğiniz gibi gitmeyebilir. Ama bu zamanlar çok önemli zamanlardır. Burada önemli olan takımızını bu tip zamanlara ne tür tepki vereceğidir. Bu durumdan çıktığımızda şampiyonluk için çok büyük şansımız var'' ifadelerini kullandı.

Bu mağlubiyetin takımını mutlaka etkileyeceğini anlatan Hollandalı teknik adam, ''Ama olumlu anlamda etkileyecektir. Ekstra motivasyon olacaktır. Çünkü bir maçı kaybettiğinizde önünüzdeki maça kazanmak için çıkarsınız. Farklı bir şekilde bu maça motive olmamız ve taraftarımızı mutlu etmemiz lazım'' dedi.

Rijkaard, Panathinaikos ile bugün UEFA Avrupa Ligi'nde çok önemli bir maça çıkacaklarını dile getirerek, iki takımın da grup liderliğini istediğini ve buna göre oynayacağını vurguladı.

''BAROS OLMADAN DA GOLLER ATIYORDUK''
Frank Rijkaard, Milan Baros'un sakatlığı nedeniyle takımda olmayışının, alınan sonuçlarla ilgisinin sorulması üzerine de, ''Öncelikli olarak Baros kadromuzda olmadığı için çok üzgünüm. Ama bu tamamen takım oyunuyla ve öz güvenle alakalı bir şey. Bu zamandan itibaren iyi oyunlar oynayabilirsek, Milan Baros olmasa bile önceki gösterdiğimiz başarıya ulaşabileceğimizi düşünüyorum. Mesela önceki maçlara bakalım. Bazı zamanlarda kendisi yedek de başladı, Nonda oynadı. Başaralı performanslar gösterdi ve goller attık. Bu takımla alakalı bir şey. Tabii ki bu tür olaylar Panathinaikos maçının önemini arttırıyor. Orada alınacak iyi bir sonuç, bizim kendimize güvenimizin gelmesini sağlayabilir'' dedi.

''YÖNETİMLE PROBLEM YOK''
Alınan sonuçların ardından yönetimle arasında problem yaşandığına dair haberlerin yapıldığının hatırlatılması üzerine de Rijkard, bunun kesinlikle doğru olmadığını kaydetti.

Rijkaard, ''Kesinlikle yönetimle aramda bir problem yok. Ben kazandığımda da yönetimle durum değerlendirmesi yapıyordum, kaybettiğimde de yapıyorum. Bu tamamen iletişim ile ilgili bir şey'' diye konuştu.

''Sizin için aileniz mi, işiniz mi önde geliyor'' sorusunu Rijkaard, ''Mutlaka aileniz size çok önemli bir güç veriyor, eve gittiğinizde. Ama mutlaka iş önce geliyor. Bunu tam bir sıralamaya koyamayız'' şeklinde yanıtladı.

Maçlardan önce kamp yapılmamasının çok büyütülecek bir problem olmadığını anlatan Rijkaard, ''Eğer takıma faydalı olacaksa bu yapılabilir'' dedi.

Hollandalı teknik adam, baba olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu, eşinin ve bebeğin sağlık durumunun iyi olduğunu sözlerine ekledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...