Premier Lig'de geride kalan 5 maçlarını kazanmak zorunda olduklarını belirten Gerrard, "Bu zor olacaktır. Deneyimliyiz ve bizim için büyük önem taşıyan hedefe sezon sonunda ulaşacağımızı umuyoruz. En iyi şansı elde etmek için Birmingham City karşısında maksimum puanı almak zorundaydık" diye konuştu.

Lig 4'üncülüğü şansının haftadan haftaya değişeceğini ifade eden İngilzi yıldız, takım arkadaşlarını arayarak "oyunla ilgili konuşmamaları ve kendilerini sahada göstermeleri" telkininde bulunduğunu kaydetti.

Puan cetvelinde kendi üstlerindeki takımlara bakmak zorunda olduklarını anlatan 29 yaşındaki futbolcu, "Onlar şu anda 4'üncülük için daha fazla şansa sahip, bizim şansımız daha az. Fakat sonuna kadar savaşacağız. Geride kalan maçlarımızı kazanırsak bizim için çok iyi olacak. Ancak konuşmak yerine, sahaya çıkıp bu maçları kazanmalıyız" ifadelerini kullandı.

Bu sezon şampiyonluk yarışından erken kopan Liverpool'un menajeri Rafael Benitez, lig sonunda 4. olmayı hedeflediklerini açıklamıştı.

Ligin son 5 haftasında Fulham, West Ham United, Burnley, Chelsea ve Hull City ile karşılaşacak Kırmızılar, 55 puanla 6. sırada bulunuyor. 4'üncülük mücadelesi veren takımlardan Manchester City 1 maç eksiğiyle ve 59 puanla 4. sırada, Tottenham Hotspur ise yine 1 maç eksiği ve 58 puanla 5. sırada yer alıyor.

Liverpool, Premier Lig Yönetimi'ne verilen Şampiyonlar Ligi'nde mücadele edecek 4. takımın play-off sistemiyle belli olması önerisine Chelsea, Manchester United ve Arsenal'le birlikte karşı çıkmıştı.

Önerinin kabul edilmesi halinde Premier Lig'i ilk 3 sırada tamamlayan takımlara doğrudan Şampiyonlar Ligi'ne katılma hakkı tanınacak, 4. ekip ise 4, 5, 6 ve 7. sıralarda yer alan takımlar arasında oynanacak play-off maçlarının ardından belli olacaktı.