Gianni Infantino yeniden başkan seçildi

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği Başkanlığı'na Gianni Infantino yeniden seçildi.

Anadolu Ajansı 05.06.2019 - 14:31

Gianni Infantino yeniden başkan seçildi

Fransa'nın başkenti Paris'te FIFA'ya üye ülke federasyonlarının başkan ve üst düzey yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirilen 69. Olağan Kongre'de başkanlık seçimi yapıldı.

FIFA U20 DÜNYA KUPASI'NDA ÇEYREK FİNAL EŞLEŞMELERİ BELLİ OLDU

Dünya futbolunun çatı kuruluşunda seçime tek aday olarak giren 49 yaşındaki Infantino, 2023 yılına kadar görevini sürdürecek. 

Infantino, 2016'da yapılan seçimde Asya Futbol Konfederasyonu Başkanı Şeyh Salman bin İbrahim Al-Halife, Ürdün Prensi Ali bin Al-Hüseyin ve eski FIFA Genel Sekreter Yardımcısı Jerome Champagne'ı geride bırakarak başkanlık koltuğuna oturmuştu. 

Kongrede Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, UEFA Yönetim Kurulu Üyesi ve TFF Başkan Vekili Servet Yardımcı ile genel sekreter Kadir Kardaş da yer aldı.

FIFA'nın bir sonraki kongresi, gelecek yıl mayıs ayında düzenlenecek. 

TFF'DEN TEBRİK

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) yayımladığı mesajla Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA) Başkanlığı'na yeniden seçilen Gianni Infantino'yu kutladı.

TFF'den yapılan açıklamada, "FIFA'nın Paris'te yapılan 69. Olağan Kongresi'nde başkanlığa tekrar seçilen Gianni Infantino'yu kutlar, yeni görev döneminde başarılar dileriz" ifadeleri yer aldı. 

SORU&CEVAP: ELLE OYNAMADA YENİ KRİTER NE? (VİDEO)

Sayfa Yükleniyor...