Şota: Gitmek istemeyeceğim tek yer Trabzon

Kasımpaşa'daki görevinden istifa eden Şota Arveladze, ""Eğer bir yere gitmek istemezsem orası da Trabzon" dedi.

Haberler - Ntvspor 19.03.2015 - 01:25

Şota: Gitmek istemeyeceğim tek yer Trabzon

Gecesi'ne konuk olan Gürcü teknik adam, efsanesi olduğu Trabzonspor hakkında çok çarpıcı bir düşüncesini dile getirdi.

Emek Ege ve Irmak Kazuk'un sorularını yanıtlayan Şota Arveladze'nin ilk cümlesi izleyenleri güldüren türdendi.

Kasımpaşa'daki görevinden istifası sonrası planı sorulan Gürcü hoca, "Hollywood'a gidiyorum" diye cevap verdi. Bu esprisinin ardından düşüncelerini açıklayan Şota, acelesinin olmadığını söyledi. Hollanda'dan teklifler aldığı yönündeki iddiaları kısmen doğrulayan Şota, "Teklif değil ama birkaç telefon geldi, durumumu sordular. Ama henüz teklif yapılmadı. Bu daha 4. gün, olay taze" diye konuştu.
 
Kasımpaşa'dan ayrılışını "Üzüldüm tabii ki. Zor ve başarılı bir iş yaptık. Orada mutluydum" diye yorumlayan Gürcü teknik adam, futbolun bir yarış olduğunu ve her zaman her şeyin istediğimiz gibi olamayacağını vurguladı.
 
İLK TERS KÖŞE! 

Gazetecilere karşı kontralarıyla tanınan Şota, Emek Ege-Irmak Kazuk ikilisine de ters köşe yapmaktan geri kalmadı. Gürcü hocanın, Konyaspor maçında futbolcularına verdiği "Kaleyi açın, gol atsınlar" talimatının anlık bir karar mı olduğunu soran Emek Ege'ye yanıtı tam bir kontraydı: "Maçtan önce düşündüm böyle olacağını tahmin ettim, bu karara hazırdım."
 
"BİR YERE GİTMEK İSTEMEZSEM, ORASI DA TRABZON!" 

Trabzonspor tarihinin unutulmazları arasında yer alan Şota'nın bir gün bordo mavili takımın başına geçip geçmeyeceği yönündeki soruya yanıtı ise oldukça çarpıcı oldu.
  
"Eğer bir yere gitmek istemezsem orası da Trabzon" diyerek şaşırtıcı bir yanıt veren Şota, bunun gerekçesini ise şu sözlerle açıkladı: "Antrenörlük zor bir iş. Birisi penaltı kaçırır, sen kötü oluyorsun. Orası sevdiğim bir yer; onlar da beni çok seviyorlar. Bu sevgi kaybolmasın. Sonuçta futbolda sonuçlara bağlı herşey"

Sayfa Yükleniyor...