Glowacki resmen Trabzonlu

Trabzonspor bu sezonki ilk yabancı futbolcu transferini gerçekleştirdi. Polonyalı Glowacki resmen Trabzonsporlu oldu.

Haberler 15.06.2010 - 16:13

Trabzonspor, Polonya'nın Wisla Krakow takımından transfer ettiği savunma oyuncusu Glowacki ile 1 yılı opsiyonlu 3 yıllık sözleşme imzaladı.

Futbol Şube Sorumlusu Dr. İhsan Alioğlu'nun katıldığı imza töreninde 31 yaşındaki savunma oyuncusu Arkadiusz Glowacki kendisini bordo mavili renklere bağlayan sözleşmeye imza attı.

Törende konuşan Futbol Şube Sorumlusu Dr. İhsan Alioğlu, Trabzonspor kulübü olarak önemli bir isimle transferi açtıklarını belirterek, "Trabzonspor iyi bir takım olma yolunda iki yıldır yapmış olduğu çalışmaları geliştirek sürdürüyor. Var olan eksiklikleri gidererek daha güçlü bir takım olma yolunda ilerliyoruz. Glowacki'nin transferi ile de savunmadaki sorunların büyük bir bölümünü gidermiş olduk" dedi.

Trabzonspor'un çiceği burnundaki transferi Glowacki ise Trabzon'da bulunmaktan büyük memnuniyet duyduğunu kaydederek, "Trabzonspor için burada bulunduğum için süre içerisinde takım için, taraftarlar için ve beni buraya getiren yöneticilerimiz için elimden gelenin en iyisini gerçekleştirmeye çalışacağım. Herşeyimi takım için vereceğim" dedi.

Transferi öncesinde Trabzonspor'un eski futbolcusu vatandaşı Miroslaw Szymkowiak ile konuştuğunu ifade ederek, "Şimek'in bana verdiği bilgilerin tamamı olumlu bilgilerdi. Bana verdiği en önemli bilgi Trabzonspor'un tüm maçların kazanmak için oynadığı ve taraftarın da maça bu istekle geldi. Trabzonspor'un son derece bir profesyonel bir kulüp ve taraftarlarının da son derece fantastik ve coşkulu olduğunu söyledi" diye konuştu.

Trabzon'a gelmeden önce buranın tipik bir futbol kenti olduğu bilgisini aldığını vurgulayan tecrübeli stoper, "Gelince gördüm ki bu bilgiler çok doğru. Benin en önemli özelliğim takım için oynamamdır. Herşey takım için düşüncesiyle oynarım. Kendim hakkında konuşmayı değil sahada bu özelliklerimi göstermeyi daha çok tercih ediyorum. İlk yurt dışı tecrübem ama benim için herşeyin iyi olacağını ve bir sorun yaşacağımı düşünmüyorum. Türkiye'de tandığım kulüp ve futbolcular var. Kimin büyük kimin iyi olduğunu biliyorum" şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...