Gökçek: Geremi bonservisiyle bizim

Ankaragücü Başkanı Ahmet Gökçek, kamuoyu tarafından merak edilen Kamerunlu oyuncu Geremi'nin transferi hakkında, "Gönül rahatlığıyla Geremi’nin bonservisiyle birlikte bizim oyuncumuz olduğunu söylüyorum"dedi.

07.01.2010 - 15:59

Gökçek: Geremi bonservisiyle bizim

İkinci yarı hazırlıklarını Antalya'da sürdüren Ankaragücü'nün kulüp başkanı Ahmet Gökçek, çalışmalar hakkında bilgi almak için kapma katıldı. Burada açıklamalarda bulunan Gökçek, Geremi transferine de açıklık getirdi.

Ahmet Gökçek, kamuoyu tarafından merak edilen Kamerunlu oyuncu Geremi transferi ve Vassell olayıyla ilgili olarak, ''Newcastle United takımının çeşitli basın-yayın organlarında bu şekilde açıklama yapması gayet normal. Çünkü Geremi, bize elinde bir sözleşmeyle geldi ve bu sözleşmede 4 Ocak'a kadar bir kulüple anlaştığı taktirde serbest kalacağı belirtiliyordu. Biz de o sözleşmeye istinaden görüşmelerimizi yaptık ve anlaşmayı imzaladık. Şu anda görünürde hiçbir sıkıntı yok ve Geremi transferi yüzde 95 bitti. Yani gönül rahatlığıyla Geremi'nin bonservisiyle birlikte bizim oyuncumuz olduğunu söylüyorum'' dedi.

HEDEF ZİRAAT TÜRKİYE KUPASI
Gökçek, takımın bu yıl hedefinin ise Ziraat Türkiye Kupası'nı kazanarak seslerini Avrupa'da duyurmak olduğunu söyledi.

Önemli bir kongreden tekrar başkan olarak çıktığını ifade eden Gökçek, kendilerine güvenen, inanan delegelere ve Ankaralılar'a teşekkürlerini sundu.

Bundan önceki dönemlerde Ankaragücü'nde planların günlük yapıldığını vurgulayan Gökçek, ''Bu yüzden kulüpte belli bir başarı elde edilemedi. Takımın yönetimi olarak buradaki en büyük hedefimiz, bir strateji oturtmak ve bu strateji üzerinden yürümek. Emin adımlarla bir iki yıl içinde bütün maddi ve manevi konularda ayağını yere basan bir kulüp haline gelmek için çalışıyoruz. Önümüzdeki sezon 100. yılımızı kutlayacağız ve o sezonda da beklentiler var. Bu beklentileri karşılamak için de zaten elimizden geleni şu anda yapıyoruz. Bu konuda özellikle taraftarlarımızın, Ankaralı hemşehrilerimizin ve futbolseverlerin şüphesi olmasın'' diye konuştu.

''TECRÜBEME GÜVENİYORUM''
Genç, fakat tecrübe sahibi bir yönetici olduğunun altını çizen Ahmet Gökçek, ''Ben, genç bir yönetici olabilirim, fakat bu sektörde yaklaşık 8 yıldır yöneticilik yapıyorum. Bu işe yedek kulübesinde başladım. Şu anda büyük kulüplerde de yöneticilik yapan çoğu yönetici büyüklerimizden daha fazla tecrübeye sahibim diyebilirim ve bu konuda kimse beni yanlış anlamasın. Aynı zamanda yönetimimizde de bu konularla ilgilenen ve bu işlerde başarılı olan önemli isimler var. Biz, elbirliği içinde bu işi elimizden geldiğince yapacağız. Allah da izin verdiği sürece başarılı olacağımıza inanıyorum. Beklenti çok büyük olduğundan muhakkak ki bir baskı olacaktır. Ama dediğim gibi bundan önceki yapılanlara baktığınızda zaten belli bir seviye aşılamamış. Biz, bunun üzerine çıkacağımıza inanıyoruz ve başarısız olacağımızı düşünmüyorum'' dedi.

''HEDEFİMİZ KUPAYI ALMAK''
Bu yılki en büyük hedeflerinin Ziraat Türkiye Kupası'nı almak olduğunu belirten Gökçek, ''Sezonun ikinci yarısını muhakkak ilk 8'in içinde bitirmek istiyoruz. Allah nasip eder de kupaya ulaşabilirsek 100. yılımızda bu bizim için müthiş bir şey olacak. Çünkü Avrupa'da da Ankaragücümüz'ün isminin duyulmasını istiyorum ve bütün çalışmalarımız bu doğrultuda ilerliyor'' dedi.

''HABERLERLE YIPRATILMAYA ÇALIŞILIYORUZ''
Vassel üzerinden yapılan haberlerle yıpratılmaya çalışıldıklarını vurgulayan Ahmet Gökçek, ''Bu konuda çıkan spekülatif haberlerin de bir dayanak noktası yok. Oyuncumuz, Ankara'dadır ve Antalya'ya gelmeden önce birlikte oturup konuştuk. Ailevi bir takım sıkıntılarının olduğunu ve bunları çözebilmek için süreye ihtiyaç duyduğunu belirtti. Biz de bu süreyi kendisine verdik. Değer verdiğimiz bir oyuncumuz ve kendisini futboluna vermesi için her türlü ortamı sağlıyoruz. Vassell de yarından itibaren kampta olacak. Bu konuda da bir sıkıntımız yok'' diye konuştu.

''STOPER VE OYUN KURUCUYA İHTİYAÇ VAR''
Kamp çalışmaları hakkında bilgi aldığını ve incelemelerde bulunduğunu dile getiren Gökçek, transfer çalışmalarının devam ettiğini, bu hafta sonuna kadar da önemli birkaç transferin yapılacağının da müjdesini verdi.

Gökçek, ikinci yarıya iyi bir başlangıç yapmak istediklerini belirterek, ''Fakat ondan önce Trabzonspor ile kupa maçımız var ve bu yüzden son sürat çalışıyoruz. Bir yandan da transfer çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Milli takımlar düzeyinde oynayan stoper ve oyun kurucuya ihtiyacımız olduğunu düşünüyoruz. Bu mevkilerde önemli isimleri kadromuza katmak istiyoruz. İnşallah bu hafta sonuna kadar önemli birkaç transfer gerçekleştireceğiz'' diye konuştu.

''İNŞALLAH İYİ ORTAM SONUÇLARA DA YANSIR''
Teknik direktör Roger Lemerre'in oyuncu konusunda eksiklikleri kendisiyle paylaştığını ifade eden Gökçek, ''Hocamızın söylediği eksiklikler bizim de farkında olduğumuz eksikliklerdi ve çalışmalarımıza o yönde ağırlık verdik. Hocamızın burada en büyük avantajı Ümit Özat gibi bir yardımcısının olması. Türk futbolunu çok yakından bilen bir yardımcıya sahip, o yüzden birçok konuda sıkıntı çekmiyor ve takıma adaptasyonu çabuk oldu. Bizlerle de ilişkileri çok iyi. İnşallah bu iyi ortam sonuçlara yansır ve daha mutlu oluruz'' diyerek sözlerini tamamladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...