Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde Barcelona'ya attığı golle takımı Rubin Kazan'a galibiyeti getiren Gökdeniz Karadeniz, attığı golün anlatılamayacağını ancak yaşanılabileceğini söyledi.

Gökdeniz Karadeniz, Barcelona'nın stadı Nou Camp'taki ortamın çok güzel ve etkileyici olduğunu belirterek, ''Galibiyet beklemiyorduk ancak karşılaşmaya iyi hazırlanmıştık. Teknik direktörümüzün maç öncesi bize verdiği taktiği uygulamaya çalıştık ve kazandık. Benim golümle kazanmış olmamız ayrıca mutluluk verici. Gol anındaki hislerimi anlatamam. O an anlatılmaz ancak yaşanır'' dedi.

İLGİSİZLİKTEN ŞİKAYETÇİ
Barcelona'ya gol atmanın önemli olduğunu ancak kendisinin geçen yıl Rusya'da şampiyonluk yaşadığını, takımı Rubin Kazan'ın şu anda da kendi liginde lider durumda olduğunu belirterek, ''Buradaki iyi performansımın görülmesi için Barcelona'ya gol atmam mı lazımdı? Türk futbolcusunun ilgi görmesi için İngiltere ya da Almanya'da mı oynaması gerekiyor? Nedense Türk futbolcusunun Rusya'da yaptıklarıyla ilgilenilmiyor. Rubin Kazan 50 yıl sonra yani 50. yılında şampiyon oldu. Şu anda da lideriz. Şampiyonluktan sonra cumhurbaşkanı tarafından kabul edildik ve bize plaket verildi. Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi'nde CSKA Moskova ile karşılaşıyor. Bulunduğum yer ile Moskova arası yaklaşık 1 saatlik bir mesafe ve biz 1 gün önce Inter ile oynadık. Kimse gelip, hiç kimse hatırımı dahi sormadı. Nedense Türkiye'den yeterli ilgiyi göremiyoruz'' diye konuştu.

Türk futbolcuların yurt dışındaki başarılarından o futbolcunun isminin değil, ''Türk futbolcusu'' teriminin gündeme geldiğinin altını çizen Gökdeniz, ''Bizim yurt dışındaki başarılarımızdan sonra kimse ismimizi anmıyor, 'Türk futbolcusu' diyor. 'Trabzonsporlu Gökdeniz' demiyor. Türk futbolcular büyük, küçük takımı ayrımı yapmaksızın yurt dışına çıkmalı ve mümkün olduğunca da futbol hayatına yurt dışında devam etmeli. Son dönemde yurt dışına çıkan Türk futbolcusu sayısının düşüşü düşündürücü. Türk futbolcusu olarak Barcelona'ya gol atarak Türk halkını bir nebze sevindirdiysem ne mutlu bana.'' dedi.

''MİLLİ TAKIM FORMASINI TAŞIMAK BİR ONURDUR''
Gökdeniz Karadeniz son dönemde Milli Takım aday kadrosuna çağrılmamasına ilişkin bir soruyu da ''Ben kendi mesleğime nasıl saygı duyulmasını bekliyorsam, milli takım teknik direktörünün de kadro tercihine de saygı duyulması gerektiğini düşünüyorum. Bu konuda yorum yapmak istemiyorum. Milli takım formasını taşımak bir onurdur ve ben kutsal formayı taşımaya her zaman hazırım'' şeklinde yanıtlayarak sözlerini tamamladı.