Gökdeniz: Kendimizi dev aynasında görüyoruz

Rusya'nın Rubin Kazan takımında forma giyen Gökdeniz Karadeniz, NTV Spor'a konuştu. "Türk futbolcusu Avrupa'da büyük takıma gitmiyorsa hiç gitmesin" zihniyetini eleştiren Gökdeniz, "Biz kendimizi dev aynasında görüyoruz" dedi.

Ntvspor 26.10.2009 - 20:55

İSTANBUL - Şampiyonlar Ligi'nde Barcelona'ya deplasmanda attığı golle Rubin Kazan'ı galibiyete taşıyan Gökdeniz Karadeniz, evinin kapılarını NTV Spor'a açtı.

Türkiye'de "Türk futbolcusu Avrupa'ya gidiyorsa en iyi takımlara gitmeli" gibi bir zihniyet olduğuna dikkat çeken Gökdeniz, bunun yanlış olduğunu savundu.

Gökdeniz, "Türk futbolcusu Avrupa'ya gideceği zaman İngiltere, İspanya ya da İtalya'ya gitmeli deniyor. Bu da yetmiyor, İngiltere'de Chelsea'de oynamalı gibi bir hava var. Biz kendimizi dev aynasında görüyoruz" dedi.

Bir anda Avrupa'nın dev kulüplerine transfer olmanın zorluğuna dikkat çeken deneyimli oyuncu, "Rusya Ligi de önemli bir lig, buradan sıçrama da yapılabilir. Tuncay Şanlı Stoke City'ye gitti diye eleştiriliyor. Neden gitmesin, sonuçta Premier Lig'de oynuyor. Hem ülkemizin ismini, hem de kendi ismini duyuruyor" ifadelerini kullandı.

"FUTBOLU YURT DIŞINDA BIRAKMAK İSTİYORUM"
Kazan'da son derece mutlu olduğunu ve ailesiyle birlikte güzel vakit geçirdiğini belirten Gökdeniz, kariyer planıyla ilgili bir soruya, "Trabzonspor'da 9 yıl oynadım, gönül isterdi ki orada da şampiyonluk yaşayayım. Burada şampiyon oldum, Şampiyonlar Ligi'nde oynadım. Hiç tatmadığım zevkleri tattım. Kariyerimi yurt dışında sürdürüp futbolu da yurt dışında bırakmak istiyorum. Ancak eğer bir gün Türkiye'ye dönersem önceliğim Trabzonspor olur" yanıtını verdi.

"KAZAN'DA FUTBOLA İLGİ ARTIYOR"
Kazan şehrinde futbolun ikinci planda olduğunu belirten başarılı futbolcu, "Burada esas ilgi buz hokeyine. Ancak geçen sene kazandığımız şampiyonluk ve Şampiyonlar Ligi'ndeki Barcelona galibiyetiyle halk futbolda daha çok ilgi duymaya başladı" şeklinde konuştu.

Gökdeniz, Rusya'da Türkiye Ligi'nin de ilgiyle takip edildiğini, Rubin Kazan'daki hocasının da kendisine beğendiği Türk futbolcularla ilgili sorular sorduğunu söyledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...