'Gökhan Fener'de iş yapar'

Ercan Taner, Haftanın Sohbeti'nde Fenerbahçe'nin yeni transferini değerlendirdi, "Bu piyasada yerli bulmak zor. Ama Gökhan, yeni takımında çok iş yapar."

Haberler 06.01.2009 - 19:01

- Fenerbahçe, Ocak transferinde Ankaragücü'nden iki oyuncu aldı. Gökhan ve Abdülkadir, Fenerbahçe'ye faydalı olabilir mi?

Gökhan Emreciksin'i bu sezon çok beğendim. Büyük takımda iyi işler yapabileceğini oynadığı maçlarda gösterdi. Abdülkadir çok genç bir futbolcu. Genç olmasına rağmen Fenerbahçe'nin dikkatini çekmesi çok önemli. Bu piyasada yerli futbolcu bulmak zor. Özellikle Gökhan Emreciksin Fenerbahçe'de önemli işler yapar.

- Haluk Ulusoy'la yemek yiyen gözlemciler istifa ettiler. Yine bir güçler savaşı mı izliyoruz?

Yemeğe gitmek istifa sebebiyse biraz oturup düşünmek gerekir. Yemeğe gittikleri kişi eski federasyon başkanı. Herkesin önünde yemek yeniyor. Benim şahsi fikrim artık bu senaryoları aşmamız yönünde. Reagan ve Gorbaçov bile 20 yıl önce Kızıl Meydan'da el ele yürüdüler. Kesinlikle düzelmesi lazım bu tür düşüncelerin.

- Kulüp başkanlarının hakem seminerindeki görüntülerini nasıl karşılıyorsunuz?

Bunu da gördük. Orada tarihi bir fotoğraf vardı. Oğuz Sarvan ve Yıldırım Demirören yan yana oturuyorlardı. Centilmenlik gösterisi için çok güzel hareketlerdi bunlar. Maçlar başlayınca bu fotoğraflar arşive doğru gitmesin. Bizim isteğimiz bu. Herkes nazik ve saygılı olmalı.

- Zapotocny'nin transferiyle ilgili Fanatik gazetesinde bir haber çıktı. Beşiktaş'ın uğradığı bir zarar var. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Bu sorun Beşiktaş'ın sorunu değil. Çok rica ediyorum. Bizleri okuyanlar spordan çok iyi anlayan insanlar. Bloglara da bakıyorum mükemmel yazılar var. Şöyle sorular soruyorum ve görüşlerinizi merak ediyorum. Türkiye'de transfer nasıl yapılıyor? İngiltere'de transfer nasıl yapılıyor? Hollanda'da transfer nasıl yapılıyor? Fransa'da nasıl yapılıyor? Herkes buna bir baksın. Soruların yanıtları içlerinde. Türkiye'de yapılan anlamsız sözleşmeler ya da ederinden çok para verilip alınan futbolcular, milyonlarca euronun uçmasına neden oluyor. Biz futbolcu ihraç etmeliyiz. Konteynırlarda unutulmuş ithal futbolcularla bir yere varamayız.

- Hafta sonunda İspanya'da iki önemli maç oynandı. Real Madrid ve Valencia kazandılar. Bu maçları nasıl yorumlarsınız?

Real Madrid kötü oynuyor ama maç kazanıyor. Ramos'un oynattığı oyun savunma ağırlıklı. Bernabeu'da bu sisteme mendil sallarlar böyle giderse. Fakat Robben'e ayrı bir parantez açmak istiyorum. Overmars'tan sonra son yılların en büyük kanat oyuncusu. Artı içeriye kat ederek kaleye vurması yeteneğini ikiye katlıyor. Atletico bu sene müthiş kadrosuna rağmen büyük maçlarda hayal kırıklığı yarattı. Biri de Valencia maçıydı. Bu maçları alamazsan şampiyon olamazsın. Atletico'nun bu savunmayla Şampiyonlar Ligi'nde ve ligde işi zor.

Sayfa Yükleniyor...