Kazandıkları için mutlu olduğunu söyleyen Gökhan Gönül, "Söylemem gereken bir şeyler var. O yüzden geldim. Bir çok kişi sahadaki duruşumu bilir. Yenildiğiiz zaman bile rakip takım oyuncularını ve teknik direktörünü tebrik eden, futbolun bazı sorunlarının çözümü için çabalayan birisiyim. Bir pozisyonda iki oyuncu birbirlerine sert girince rakip takım hocası da kendine ayrılan bölgeyi terkedip bir şeyler söylüyor. Dışarıdan yanlış anlaşılabilir ama ben rakip takım hocasına 'hocam sen yapma bari diyorum' o da 'hadi lan bak işine' diyor. Sadece futbolcular değil, spor adamları da "futbolu iyileştirmek için şöyle yapmalıyız, böyle yapmalıyız" diyorlar. Bunları söyleylip sahanın içinde de farklı davranmasınlar" dedi.

"LAN İŞİNE BAK DİYOR"

"O lafları bana söyledikten sonra ne söylediğimi bilmiyorum" diye devam eden Gökhan Gönül, "Tek söylediğim şey, "hocam sen ne yapıyorsun bari sen yapma" diyorum. Ama o halen lan bak işine diyor. Ondan sonra da ortalık biraz karışıyor. Ne olursa olsun böyle bir görüntüyü vermemem lazımdı. Ama bazen adrenalinin yükseldiği noktada bize bir şeyler söylendiğinde susamıyoruz. Belli bir yere kadar sabrediyoruz" ifadelerini kullandı.

TEKELİOĞLU'NDAN GÖKHAN'A YANIT!

Trabzonspor Teknik Direktörü Sadi Tekelioğlu, Fenerbahçe mağlubiyetini değerlendirirken, İkinci yarıda planlarımız tuttu; ancak ilk yarıda tutmadı" dedi. Gökhan Gönül ile arasında yaşanan olaya da değinen Tekelioğlu, "Futbol bu, Hacettepe'den Fenerbahçe'ye geldiği zaman böyle oluyor" diyerek göndermede bulundu.

"PLANIMIZI 11'E 11 OLARAK YAPMIŞTIK"

Fenerbahçe karşısında yenilginin nedenini anlatan Tekelioğlu, "Beklemediğimiz bir olayla karşılaştık. Çünkü planımızı 11'e 11 olarak yapmıştık. İlk yarıyı olumsuz bir skorla kapatmak istemedik. Fenerbahçe'nin daha önceki maçlarını analiz ettik ve 60'da düşebileceğini düşündük, nitekim öyle oldu. İlk yarı 10 kişi kalmamıza rağmen daha etkili oynadık. İlk yarının hemen başında gol yedik. Bir süre sonra da gol yedik. Böyle bir sıkıntının altından kalkamadık. 2. golü belki yemeseydik, beraberlik golünü de bulabilirmiydik diye düşündük. Belki Gençlerbirliği-Gaziantepspor maçından etkilendik. Belki berabere bitirebilirdik, ikinci yarı daha koşan ve agresif oyuncuları aldık. İkinci yarı planımız tuttu, ilk yarı tutmadı" dedi.

"İNSAN ÜZÜLÜYOR"

Gökhan Gönül'le maç içerisinde yaşanan pozisyonu da yorumlayan Sadi Tekelioğlu, "İnsan üzülüyor. Gökhan Hacettepe'de oynarken, Trabzonspor'a gelmek için ön ayak olmuş kişiyim. Beni çok iyi tanır. Ben orada ilk pozisyonda Markovic'in faul yaptığını gördüm. Oraya müdahele ettim. Salih'i kurtarmak istedim. Gökhan geldi. O da müdahele edince sen nereden geldim dedim. Futbol bu. Hacettepe'den Fenerbahçe'ye geldiği zaman böyle oluyor" diyerek göndermede bulundu.