Gökhan Gönül'den 4 yıllık imza

Beşiktaş, Fenerbahçe ile sözleşmesi sona eren ve daha önce anlaşmaya vardığı Gökhan Gönül'le 4 yıllık sözleşme imzaladı.

Ntvspor 13.07.2016 - 12:29 | Son Güncelleme : 13.07.2016 - 12:34

Gökhan Gönül'den 4 yıllık imza

Beşiktaş'ın yeni transferi Gökhan Gönül düzenlenen basın toplantısıyla kendisini 4 yıllığına Beşiktaş'a bağlayan imzayı attı. İmza töreninde umutlu mesajlar veren Gökhan Gönül, "İyi oynamadığım veya iyi pas vermediğimi görebilirsiniz; ama müacadeleden vazgeçtiğim tek bir günümün olmayacağının sözünü verebilirim." dedi. Gökhan Gönül, bacağındaki kartal dövmesini ise 15 yıl önce yaptırdığını  açıkladı. Başkan Fikret Orman ise Gökhan Gönül'e siyah-beyazlı formanın çok yakıştığını söyledi.

"BÜTÜN BEŞİKTAŞLILAR SENİ BURADA GÖRMEKTEN MUTLU"

Vodafone Arena'da düzenlenen imza töreninde ilk olarak söz alan Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, "Burayı ilk defa kullandık. Stadyumumuzda böyle bir salonumuzun olması benim için büyük bir keyif. Bizim açımızdan çok özel, hayırlı güzel bir gün. Çok beğendiğimiz, çok sevdiğimiz takımımızda görmek istediğimiz bir oyuncu için imza töreni düzenliyoruz. Az önce Gökhan'ı gördüğümüzde ona söylemiştim. Çok güzel, yüzleri güzel, kalpleri güzel çocukları gördüğümde onlara 'Hangi takımı tutuyorsunuz?' diye soruyorum. Onların Beşiktaşlı olmasını arzu ediyorum. Gökhan'ın o güzelliği ve insanlığını gördüğüm zaman, böyle güzel bir futbolcunun Beşiktaşlı olması çok mutluluk veriyor. Ailemize hoş geldin Gökhan. Burası güzel bir aile, hep beraber güzel günler yaşayacağız. Seni aramızda görmekten çok mutlu olduğumuzu, bütün Beşiktaşlıların çok mutlu olduğunu söylemek isterim." dedi. 

"HEYECANLANDIĞIM BİR TRANSFER..."

Beşiktaş başkanlığındaki 4 seneyi aşkın bir senedir, yönetim kuruluyla beraber çalıştıklarını vurgulayan Orman, "Beşiktaş'ın üslubu ve şekli var. Her şekilde o rotadan devam ediyoruz. Gökhan, çok sevdiğimiz; beğendiğimiz bir oyuncu. Biz Gökhan'ı bir başka kulüpte olduğu için almadık. Bizim ihtiyacığımız olan bölgeye karakterli, düzgün ve çok iyi bir oyuncuya ihtiyacımız vardı. Kendisine bir teklifte bulunduk. O da makul karşıladıktan sonra sözleşme imzaladık. Çok mutluyuz. Beşiktaş kulübünde çok önemli isimlere imza attırdık. Çok heyecanlandığım bir transfere imza attık." ifadeleriyle deneyimli oyuncuyu övdü.

KARTAL DÖVMESİ 15 YIL ÖNCE YAPILMIŞ

Basın toplantısında bacağındaki Kartal dövmesi de sorulan Gökhan Gönül, "Dövmeyi 15 yıl önce yaptırdım" yanıtını verdi.
Basın toplantısında bacağındaki Kartal dövmesi de sorulan Gökhan Gönül, "Dövmeyi 15 yıl önce yaptırdım" yanıtını verdi.

"SİYAH-BEYAZLI FORMA ONA ÇOK YAKIŞIYOR"

Transferin profesyonel bir hayatın gereği olduğunu kaydeden Fikret Orman, "Bunlar, futbolun içinde olan şeyler. İlk defa olan şeyler değil. Beşiktaş'a Fenerbahçe'den ve veya Galatasaray'dan da çok oyuncular geldi. Bizden de oyuncular gtiti. Son 4 senedir karakterli düzgün ve Beşiktaş'a katkı sağlayacak oyuncuların katılması üzerine çalıştık. Siyah-beyazlı forma ona çok yaklaşıyor. Gökhan Gönül milli takımın en önemli oyuncusu ve beğendiğimiz bir isim." dedi.

FENERBAHÇE'YE TEŞEKKÜR

Orman'dan sonra söz alan Gökhan Gönül ise, "Başkanımın benimle alakalı böyle düşüncelere sahip olduğunu bilmek benim adıma gurur verici. Büyük camialardan başka büyük camiaya geçtiğinizde -bu bizim ülkemizde çok rastlanan bir olay değil- önemli olabiliyor. Ama bu ne ilk ne de son. Aslında benim adıma mutlu edici taraf da var. Ne kadar başka bir camiada oynasam da burada başkanımın, Beşiktaş camiasının taraftarın beni karşılaşması, bundan önce sahada sadece futbol değil doğru işler yaptığımın da göstergesidir. Beşiktaş taraftarına teşekkür etmek istiyorum. Dışarıda nerede bir taraftar görsem beni mutlu bir şekilde karşılıyor. İnşallah bana yakışanı yapıp buraya layık olmaya çalışacağım. Yıllarca Fenerbahçe'de forma giydim. Bu süre içerisinde sahada bana yardım eden futbolcu arkadaşlarıma, samandıradaki tüm çalışanlara, tüm yönetim kurulu üyelerine beni her zaman destekleyen tüm taraftarlara teşekkür ediyorum" diye konuştu.

TRANSFER SÜRECİ...

Anlaşma döneminde gelgitler yaşadığını kaydeden Gökhan Gönül, "Başkanım aslında lig devam ederken beni Beşiktaş'ta görmek istediğini söylemişti. Resmi bir teklif olmadı. Kontratımın bitmesini beklediler. Resmi teklifi, sözleşmem bittiğinde yaptı. Yurtdışından da bir çok teklif vardı. Süreç bittiğinde bir kaç gün istedim. Onlar da bu yaklaşımı doğru buldular bu yaklaşımı. Bugün de o imzayı attık." sözleriyle transferin gidişatını anlattı.

"MÜCADELEDEN ASLA VAZGEÇMEYECEĞİM"

Gökhan Gönül, "Formasını giydiği camiaya hizmet etmek isterim derken, sözlerine şöyle devam etti, "Pofesyonel futbolcuların, ekmeğini yediği yere hizmet etmekten başka düşüncesi yoktur. Şu anda Beşiktaş forması giyiyorum ve o yüzden de Beşiktaşlıyım. Şampiyonluk sözleri vermek ve büyük vaatlerde bulunmak bana göre değil. Kendimi kanıtlamak niyetinde değilim ama şampiyonluk sözleri veremem. Bazı şeyleri başardığım için bugün buradayım. Beni kötü orta yaparken, pas hatası yaparken görerbilirsiniz. Ama hangi maçta olursa olsun müacadeleden vazgeçtiğim tek bir günüm olmayacağının sözünü verebilirim. Taraftarıma inanmadığım hiçbir şey söylemedim. Hiçbir takım taraftarına veya futbolcusuna inanmadığım hiçbir iş yapmadım. Vicdanım çok rahat. 4 senelik bir kontrat imzaladım. Doğru bildiğim izler üzerinde yürümeye devam edeceğim. "

VODAFONE ARENA'NIN ÇİMLERİNE AYAK BASTI

Siyah-beyazlı kulüple sözleşme imzalayan Gökhan Gönül, Başkan Fikret Orman ile birlikte basın mensuplarının sorularını yanıtladıktan sonra Vodafone Arena çimlerine ayak bastı ve basına poz verdi.

Tecrübeli sağ bek Beşiktaş formasını giydikten sonra top sektirerek Vodafone Arena'da kısa bir gösteri yaptı. Burada basın mensuplarına poz veren Gökhan'ın 77 numaralı formayı giyeceği açıklandı.

Sayfa Yükleniyor...