Gökhan Ünal Fenerbahçe'de

Trabzonspor Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu NTVSPOR.NET'e yaptığı açıklamada "Gökhan Ünal transferi tamam" dedi. Fernerbahçe de resmi açıklamayla bu transferi duyurdu. Bu arada Eskişehirspor cephesi bu gelişmelere farklı bir boyut kazandırdı.

Haberler - Ntvspor 15.01.2010 - 13:51

Gökhan Ünal Fenerbahçe'de

Gökhan Ünal Fenerbahçe'ye katılıyor. Trabzonspor Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, NTVSPOR.NET'e yaptığı açıklamada, 3.5 milyon Euro ve Burak Yılmaz'ın bonservis hakkı karşılığında Gökhan Ünal'ın Fenerbahçe'ye transferi için Sarı Lacivertli ekiple anlaştıklarını açıkladı. Fenerbahçe de Hacısalihoğlu'nun açıklamalarından kısa süre sonra bu transferi resmi açıklamayla duyurdu. Bu gelişmenin ardından NTVSPOR.NET'e konuşan Eskişehirspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, gelişmelere farklı bir boyut kazandırarak, "Trabzonspor Burak'ı ikinci yarıda oynatmak istiyorsa biz de Engin Baytar'ı istiyoruz" dedi.

Hacısalihoğlu, "Teknik kadroyla görüştük ve fikir ortaya çıktı. Yönetim olarak da izin verildi, şartlarda anlaşıldı" derken Gökhan Ünal'ın takım arkadaşlarıyla vedalaştığını da ifade etti.

Gökhan'a Ankaragücü maçından sonra izin verdik diyen Hacısalihoğlu, "Ankaragücü maçında sonra oyuncuya izin verildi. Fenerbahçe ile görüşüp anlaştı. Kulüpler de anlaştı. Pürüz kalmadı. Hafta sonuna kadar imza atılmış olur" diyerek sözlerini tamamladı.

BURAK YILMAZ KONUSU
Şu anda Eskişehirspor'da kiralık olarak forma giyen Burak Yılmaz'ın da Trabzonspor'a katılacağını NTVSPOR.NET'e ifade eden Hacısalihoğlu, "Burak Yılmaz için artık Eskişehirsporla biz görüşüyoruz. Eğer anlaşma sağlanırsa Burak Yılmaz ikinci yarıda Trabzonspor forması giyecek. Eğer bu futbolcu için ikinci yarı için anlaşma yapamazsak Burak Yılmaz sezon sonunda Trabzonspor'a katılacak" dedi.

ESKİŞEHİRSPOR CEPHESİ DE BU TRANSFER ÜÇGENİNDE
Bu transfer üzerine NTVSPOR.NET'e konuşan Eskişehirspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, gelişmelere farklı bir boyut getirdi. Rıza Çalımbay, Burak Yılmaz'ı bırakmak için Trabzonspor'dan Engin Baytar'ı istediklerini belirtti: "Perşembe günü Ünal Karaman ile konuştum. Ben Burak Yılmaz'ı bırakmak için Trabzonspor'dan Engin Baytar'ı kiralık olarak istedim. Trabzonspor ise bana Barış Memiş ile Zafer Yelen'i kiralık olarak teklif etti. Ama burada bize haksızlık yapılıyor. Ben şu anda Burak Yılmaz'ı kullanıyorum, ondan faydalanıyorum. Burak'ın Trabzonspor'a ikinci yarıda katılması için de onlardan Engin Baytar'ı istiyorum. Burada Burak'ın kafası karıştırılıyor. Fenerbahçe'nin futbolcusuyken ve bizde kiralık oynarken Trabzonspor'a veriliyor. Burak'ı bırakırken Engin Baytar'ı alamazsak biz de Burak'ı sezon sonunda bırakacağız" dedi.

FENERBAHÇE'DEN RESMİ AÇIKLAMA GELDİ
Trabzonspor'dan Hayrettin Hacısalihoğlu'nun açıklamalarından kısa süre sonra Fenerbahçe de resmi açıklama yaptı. Fenerbahçe Kulübü, "Gökhan Ünal Fenerbahçe'de" başlığını kullanırken "Trabzonsporlu Gökhan Ünal'ın transferi için oyuncuyla ve kulübüyle prensipte anlaşmaya varılmıştır" ifadelerine yer verdi.

SON 10 YILDA 5'İNCİ TRABZONSPORLU
Bu arada Fenerbahçe, Gökhan Ünal ile birlikte son 10 yıl içerisinde Trabzonspor'dan 5'inci futbolcu transferini gerçekleştirmiş olacak.
1999-2000'de Abdullah Ercan ve Ögün Temizkanoğlu
2001-2002'de Oktay Derelioğlu
2003-2004'de Mehmet Aurelio

Sayfa Yükleniyor...