Golleri attılar, sakatlandılar

Galatasaray'ın Diosgyor'u 2-0 yendiği maçta, golleri atan isimler Belhanda ve Eren Derdiyok sakatlanarak oyun dışı kaldı.

Ntvspor 08.07.2017 - 23:03

Golleri attılar, sakatlandılar

Galatasaray'ı, Diosgyor karşısında 1-0 öne geçiren Sarı Kırmızılılar'ın yeni 10 numarası Younes Belhanda, 34. dakikada penaltı golüyle takımını 1-0 öne geçirdi. Faslı oyuncu, 41. dakikada sakatlanarak oyun dışı kaldı. Kasığında ağrı hisseden Belhanda, riske edilmeyerek kenara alındı. Faslı oyuncuya buz tedavisi uygulandı. 27 yaşındaki oyuncunun durumunun ciddi olmadığı öğrenildi.

Galatasaray'ı 2-0 öne geçiren Eren Derdiyok ise 62. dakikada sakatlanarak kenara geldi. Eren'in yerine ise Bafetimbi Gomis oyuna girdi.

Galatasaray Kulüp Doktoru Yener İnce oyuncuların son durumlarıyla ilgili şu açıklamaları yaptı:

"Sert bir maç oldu. Olan sakatlıkların hepsi darbe kaynaklı. Yüzüne darbe alan bile oyuncumuz var. Eren'in pozisyonunda hem darbe var hem de dizi dönüyor. Bu gece MR çekip netleştireceğiz. Darbe sonrası yüklenince bir dönme oldu. Belhanda da çok şiddetli bir darbe aldı. Kalçasının üstünden aldığı darbe sonrası ciddi bir ağrısı oldu. Tedbir amaçlı kenara alındı. Önümüzde bir maç var. Bu nedenle abartarak kontrol edeceğiz. İlk görüşüm Eren'in de durumunun da çok ciddi olmayabileceği. Fakat bunları MR çekildikten sonra netleştireceğiz. Bu gece sonuçlarını alacağız.

İdman temposunda yüklemeleri ölçüyoruz. Zaman zaman da oyuncuları dinlendiriyoruz. Bugün hoca ile de konuştuktan sonra Selçuk'u dinlendirmeye karar verdik. Pazartesi günü idmanda yerini alacak. Herhangi bir sıkıntısı yok."

Sayfa Yükleniyor...