Gomez, Sosa, Benteke ve Balotelli için son söz

Yeni tranfer Adriano'nun imza törenin konuşan Fikret Orman, 2-3 oyuncu transfer edeceklerini söyledi. Orman, Mario Gomez konusunda herhangi bir görüşme yapmadıklarını; ancak kendisinden böyle bir teklif geldiğinde ikna etmek için çalışabileceklerini söyledi. Orman, Eto'o konusunun ise tamamen kapandığını açıkladı.

Ntvspor 08.08.2016 - 16:20

fikret orman.jpg

Adirano için düzenlenen imza töreninde Berzilyalı oyuncuyu öven Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, "Beşiktaş'a böyle bir önemli oyuncuyu kazandırdığımız için çok mutluyum. En önemli karar verdiğimiz şeylerden bir tanesi de oyuncu karakteri ve takıma olan uyumu. Kulübümüzün ilkelerine uygun bir oyuncu olduğu için mutluluk duyuyoruz. Asbaşkanımız Umut Güner bu transfer için çok uğraştı. Beşiktaş'a hayırlı olsun. Adriano'nun Beşiktaş'a gelişindeki transfer bedeliyle alakalı olarak, oyuncunun bize gelme isteğinin yanısıra oyuncunun senelerdir Barcelona'ya verdiği emekten dolayı, onların oyuncuya yardımcı olması da  etkili olmuştur." dedi.

"ŞAMPİYON TAKIMDAN ŞAMPİYONA GELDİ"

"Adriano geldiği günden beri sanki geçen sene şampiyonluk yaşamış gibi bir görüntü sergiledi?" yorumu üzerine Fikret Orman, "Yaptığımız iş takdire ve tenkide açık. Kamuoyunda bazı yaptığımız işler beğeniliyor, bazıları eleştiriliyor. Sosyal medyada yapılan yorumları bazen çocuklar bana gösteriyor. Gerçekten bazıları komik oluyor. Adriano'yla ilgili olarak ise de o da şampiyon takımdan geldi. Şampiyondan şampiyona geldiği için çok zorluk çekeceğini düşünmüyorum." ifadelerini kullandı.

"Adriano gibi oyuncuları Türkiye'ye getirmenin sırrı nedir?" sorusuna ise Fikret Orman, "Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana üzerine basa basa söylediğimiz konu Beşiktaş'ın Türkiye'nin en büyük kulübü olduğu ve dünya kulübü olmasıydı. Statlar, transferler birer araç. Biz burada bir Avrupa kupası kaldırmak istiyoruz. Beşiktaş çok büyük bir kulüp. Benden önce yöneticilik yapan arkadaşlar da önemli oyuncular getirdi. Bizim açımızıdan önemli olan, kulübün bütçesi içinde başarılı olacak, kulüp için sahaDA mücadele edecek isimleri takıma kazandırmak. Bizim de değerli oyuncumuzudan beklentimiz budur." yanıtını verdi.

"Şenol Güneş'in Olympiakos maçı sonrası transfer istiyorum" şeklindeki açıklamalarını da değerlendiren Fikret Orman, "Bir takımın teknik direktörü oyuncuların bir an önce gelmesini ister. Şenol Hoca'nın açıklamalarından bu algı oluşmakta. Beşiktaş ve Türk futbolu oyuncuların paralarını zamanında ödememekten çok çekti. Sezona başlamadan evvel bazı açıklamalarda bulundum, dedim ki; 'biz şımarmayacağız.' Şampiyonlar ligi'ne gideceğiz diye çok büyük transferler yapmayacağız dedik. Gerekli yerlere transferler yaptık. Kadroda Aras var. Hiçkimse onu bir transfer olarak görmüyor. Şu andaki sürece baktığımızda daha bugünden transfer sezonunun kapanmasına 22 gün var. Avrupa maçımız yok. Bugün veya geçen hafta transfer olsa bile Galatasaray ile oynanacak Süper Kupa maçında oynamayacaktı. Ondan sonra Alanyaspor maçı var. Biz bu takımla zaten bu maçları rahat oynayabilecek bir kulübüz. Asla ve asla bütçemiz dışına çıkıp, kulübün içindeki gelir dengesini bozacak transferler yapmayacağız. Bundan sonra da aynı çizgide gideceğiz. Bunu birileri beğenip bazıları beğenmeyebilir; ama böyle devam edeceğiz. Dünyadaki en kolay iş transfer yapmaktır. 2 milyon Euro isteyene al sana 2.5 milyon Euro deyip transferi yaparsın. Dengeler ve takımın maliyeti ne olacak?" açıklamalarını yaptı.

"GOMEZ'İN MENAJERİYLE GÖRÜŞTÜĞÜM YALAN"

Transferde kendi planladıkları yönde hareket ettiklerini kaydeden Fikret Orman, "İlgilendiğimiz konular var. Gomez'in menajeriyle görüşmüşüm. Yalan bunlar. Gomez açısından Beşiktaş kulübü, başkanı, hocası, Ümraniye tesisleri hepsi bilindik şeyler. Gelmemesiyle ilgili olarak politik bir durumu söyledi. Gomez, Beşiktaş'a gelmek ist erse ikna edilmek istendiğini söylerse ikna için çalışırız. Gomez, o açıklamayı yaptıktan sonra bir konuşmadık. Beşiktaş'a gelmek isterse açar konuşuruz. Burada oynayan oyuncular için bu ülke güvenli, Gomez için güvenli değil, bu olmaz. Adriano da söyledi. Bu ülke güvenli. Gomez bir karar vermesi lazım. Bir karar verdi, onda devam ediyorsa yapacak bir şey yok. Quaresma, "ben evime dönmek istiyorum" dedi, oturup konuştuk. Beşiktaş, dünyanın en büyük kulübü. Ne oyuncular geldi ne oyuncular gtiti. Burası Beşiktaş... Bazı isimleri yazıyorsunuz, zarar veriyorsunuz. Ketum olmaya çalışıyoruz. Basın mensupları haber atlamamak için çalışıyor. Siz bulma biz saklamak zorundayız. Sizin her yazdığınız transfer olmuyor." sözleriyle Alman golcünün transferine açık kapı bıraktı.

SOSA'YA, "AKLINI BAŞINA GETİRMESİ TARAFTARIYIZ"

Sezon başında takımdan ayrılmak istediğini açıklayan Jose Sosa konusuna da açıklık getiren Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, "Josa, Beşiktaş'ın kontratlı bir futbolcusu. Sosa'nın önünde 3 yol var. Ya gelecek hocasından takım arkadaşlarından özür dileyecek ve takımıyla çalışmalara başlayacak. Ya Quaresma en kötü olduğumus dönemimizde nasıl 6 ay antrenman yaptı. O da antrenmana çıkacak belki 1 sene antrenman yapar. Kimsenin Beşiktaş'ın ayaklarının altına almasına izin vermem. Gitmek istiyorsa da bunun bir prosedürü var. Biz aklını başına getirip kalması taraftarıyız." mesajını gönderdi.

Yapılan transferlerin kendi içinde birer sürpriz içerdiğini kaydeden Fikret Orman, "Gidecek oyuncu tabii ki olacaktır. Hocamızdan böyle bir rapor almadık. Zaten genç oyunculara yatırım yapıyoruz. Beşiktaş'ın bir takım ve kolej kültürü var. Oyuncuların adaptasyonu, bir yerlere gelmesi için böyle oyunculara yatırım yapmaya devam edeceğiz." dedi.

ETO'O DEFTERİ KAPANDI

Eto'o konusunun kapandığını dile getiren Orman, "Eto'o mevzusuna da açıklık getireyim. Antalyaspor'un genç ve yeni bir başkanı var. Oyuncu da Beşiktaş taraftarına da sempatik geliyor. Bizim de şahsen tanıdığımız bir oyuncu. Antalya'dan ayrılmak istediğini söylemiş. Biz hiçbir oyuncu için anti ahlaki bir işe girmeyiz. Oyuncunun talebi oldu. Biz de ayrıl gel dedik. Antalyaspor'dan Beşiktaş teklif yapsın denildi. Beşiktaş ne konuşacak? Bizim böyle bir niyetimiz yok. Biz Eto'o'dan ilgimizi çektik. Orada kalsın topunu oynasın. Böyle bir ilgimizi ifade etmedik, ettiğimiz salise Kerim Frei'ı verecekmişiz. Dünyada en kızdığım şeydir, aklımızla alay edilmesi. Beşiktaş büyük bir kulüptür. Bizim kulübümüzün de kendi hakkı var. Biz gayri yasal para kazanan bir kulüp değilizdir. Eto'o ile alakamızı kesmişizdir." diyerek Kamurunlu golcü defterinin kapandığını duyurdu.  

Takıma alınacak forvet konusuna da açıklık getiren Orman, "Forvet mevkiinde bazı oyuncularımız var. Bu oyuncular bizim kendi değerlerimiz. Bir oyuncu oynadığında kadromuzda oynamayacak oyuncuyu tutmak bize ağır geliyor. Benim fikrim forvet transferini gerçekleştirirsek forvetteki isimlerden bir tanesi yüzde yüz kiraya verilecektir. Ona da teknik direktörümüz karar verecektir." dedi.  

Oğuzhan Aydoğan transferine Borussia Dortmund'un neden izin verdiği sorusunu Pogba örneğiyle yanıtlayan Fikret Orman, "Manchester United, Pogba'yı tekrar geri almak için 120 milyon Euro verdi. Machester Uİnited'ın oyuncusuydu, bıraktılar. Sonra geri aldılar. Manchester United niye bıraktıysa biz de onun için aldık." ifadelerini kullandı.  

"BALOTELLI PROBLEMLİ BİR OYUNCU"

Mario Balotelli'nin menajeriyle görüştüğü haberlerine de değinen Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, "Bizim için en önemli şeylerden bir tanesi kulüp kültürü. Takımdan gidenler de kalanlar da pırlanta gibi oyunculardır. Burası Beşiktaş kulübü. Buranın bir çizgisi vardır ve bunun dışına çıkamayız. Balotelli önemli bir yıldız. Premier Lig'de, İtalya'da oynadı; ancak problemli bir oyuncu. Transferde sorumluluk yönetim kurulundadır. Ne zaman ikna olursak transfere karar veririz. Ama genel itibariyle biz ilkönce kendi prensiplerimiz içerisinde görüşmelerimizi yaparız. Buna inandıktan sonra hocamızla istişare ederiz. O süreçle alakalı bir şey. Çok fazla bir şey söylemeye gerek yok." demekle yetindi. 

"2-3 TRANSFER YAPACAĞIZ"

 Beşiktaş'ın gündeminde olduğu basına yansıyan Benteke'yi takımda görmek isteklerini kaydeden Orman, "Ama çok yüksek maliyetlerle alınmış bir oyuncu. Kolay bir transfer olarak görünmüyor. Başka isimler listemizde ve 2 ya da 3 futbolcu alacağız." açıklamalarını yaptı.  

"OĞUZHAN'IN BURADA BIRAKMASINI İSTERİM"

Oğuzhan Özyakup'a teklif olup olmadığı şeklindeki soruyu da yanıtlayan Fikret Orman, "4 senedir Beşiktaş başkanlığını yapıyorum. Oğuzhan da 4 yıldır burada oynuyor. Artık onla duygusal bir ilişkim var. İlk geldiğinde çocuk gibiydi. Artık takımın simge oyuncularından biri oldu. Ben ve yönetim kurulundaki arkadaşlarım fahri görevler yapıyoruz. Bir oyuncuyu 100 milyon Euro'ya satsak bize para mı geliyor? Eskiden yöneticilik yapanlar da aynıydı.  Oğuzhan'ın futbolu bırada bırakmasını istiyorum. Ancak oyuncu yurt dışına gitmek istiyorsa bunun bir şekli var. Burada olmasından mutluyum. Şampiyonlar Ligi'nde gerçek Oğuzhan'ı izletmesini istiyorum. " diyerek sözlerini noktaladı.

Sayfa Yükleniyor...