Beşiktaş, Gomez transferinin peşini bırakmıyor

Siyah-beyazlı kulüp, Alman oyuncunun bonservisinin 1 milyon 50 bin euro olarak açıklamasının ardından harekete geçti. Fiorentina ve Wolfsburg arasında imzalanan sözleşmeyi talep eden yönetim, konuyu UEFA ve FIFA'ya taşıyacak.

Haberler - Ntvspor 05.09.2016 - 17:19

Beşiktaş, Gomez transferinin peşini bırakmıyor

Beşiktaş Kulübü, Mario Gomez'in Fiorentina'dan Wolgsburg'a transferi sonrası Alman oyuncunun bonservisinden hak kazanacağı ücreti beklemeye başladı.

Fiorentina ile geçen sezon başında yapılan anlaşmaya göre, Gomez'in bu sezon öncesi gerçekleşecek satış rakamının yüzde 50'si siyah beyazlı kulübe verilecekti. Ancak transferin ardından İtalya'dan gelen haberler yönetimde büyük şaşkınlık yarattı. Fiorentina Gomez'den 1 milyon 50 bin euro bonservis bedeli aldığını ve protokol gereği bu ücretin yarısı olan 525 bin euronun Beşiktaş'a gönderileceğini açıkladı. Bu durum üzerine harekete geçen yönetim Gomez'in daha yüksek bir rakama transfer olduğu yönünde bilgiler aldığını iki kulübe de iletti.

Zira İtalyan ve Alman basınında Mario Gomez'in 7 milyon euroya transfer olduğu ifade ediliyordu. Konu ile ilgili resmi girişimlere başlayan siyah-beyazlılar, Türkiye Futbol Federasyonu aracılığı ile iki kulübün yaptığı sözleşmeyi talep etti.

Beşiktaş Almanya ve İtalya'dan gelecek sözleşmelerde 1 milyon 50 bin euro yazması halinde UEFA ve FIFA'ya başvuracak. İki kulüp arasında farklı yollarla gerçekleşen para transferi olup olmadığının araştırılmasını isteyecek olan yönetim, çıkacak sonucu bekleyecek.

Sayfa Yükleniyor...