Gomez'e yanıt! Volkan ve Van Persie itirafı!

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, siyah-beyazlı takımın Şampiyonlar Ligi hedeflerini yorumlayan Alman golcü Mario Gomez'e yanıt verdi... TRT Spor'a konuşan deneyimli teknik adam, "O sözleri ancak ben söyleyebilirim" dedi.

Haberler - Ntvspor 23.05.2016 - 00:49 | Son Güncelleme : 23.05.2016 - 00:54

Gomez'e yanıt! Volkan ve Van Persie itirafı!

Beşiktaş'ın Alman golcüsü Mario Gomez geçtiğimiz hafta "Ntv "a verdiği özel röportajda, geleceğiyle ilgili açıklamalar yapmış, Şampiyonlar Ligi için iddialı bir kadro kurulursa takımda kalabileceğini söylemişti. Alman yıldızın bu sözlerine teknik direktör Şenol Güneş'ten yanıt geldi. Güneş, "Mario Gomez'in Şampiyonlar Ligi hedeflerimiz hakkında söylediklerine katılmıyorum! O tip yorumları ancak ben söyleyebilirim" dedi. Deneyimli teknik adam, "Gomez gelirken, Şampiyonlar Ligi'nde iddialı olursanız geleceğim mi dedi?" sözlerini kullandı.

Mario Gomez’in takımın şampiyonluğunda önemli pay sahibi olduğunu kaydeden Güneş, “Oyuncu iyi oynadığında konuşma hakkı vardır. Bütün hocalar söylüyor. ‘Transfer döneminde konuşsunlar ancak sezon içinde konuşmasınlar’ diye. Onun konuşma hakkı var. Gider kalır onu bilemem. Bize geldiğinde onun için de bizim için de şüpheler vardı. Sezon başında Cenk'i gördüğünde işinin ne kadar zor olduğunu gördü. Ondan sonra gelip bize katkı yaptı. Bütün oyunculara teşükker ediyorum. Alınlarından öpüyorum. Mücadele ettiler ve şampiyonluğa katkı yaptılar.”dedi.

“BEŞİKTAŞ TESLİM OLMAYACAKTIR”

Takımlarda herkesin gelip geçici olduğunu kaydeden Güneş, “Camialar kalıcıdır. Şampiyonluklar getiren hocalar da, oyuncular da oldu. Biz Mario'ya niye değer veriyoruz, buraya katkılarından dolayı.Yeni sezonda katacaksa kalsın, onunla bir mukavele yapıldı, o da hakkını kullanıyor. Takımına geri dönebilir, oradan başka yere satıldığı zaman Beşiktaş pay alacak. Fakat, gitmesi ona da bize de zarar verir. Giderse de beşiktaş teslim olmayacaktır. Kayıplar olabilir, ama yerine çok daha iyisi de olabilir. Tıpkı Demba Ba gibi.. Onun da gitmesini istemedim. Kalsın istedim; ama ekonomik olarak başkan ve idare karar verir. Şartlar elveriyorsa kalır, yoksa gider. Transfer böyle olur” diye konuştu.

ROBIN VAN PERSIE İLE GÖRÜŞTÜK

Sezon başında Robin van Persie ile görüştüklerini söyleyen Şenol Güneş, “Mario Gomez’den önce kulüp Robin van Persie ile görüştü. Ben istemedim. Fakat o zaman para söz konusu değildi. Para ortaya çıkınca biz vazgeçtik, Fenerbahçe gidip aldı. Benim listemde yoktu. Zaten bizim o zaman paramız yoktu. Alacağımızı düşünmüyorduk. Benim listemde Mario Gomez de yoktu. Bunlar daha sonra ortaya çıkan oyuncular." ifadelerini kullandı.

Tecrübeli teknik adam Mario Gomez ile devam etmek istediklerini kaydederken, “Gomez’le birlikte bizde Cenk ve Mustafa var. Biz önce elimizdekilerle devam etmek istiyoruz, kadromuzu korumak istiyoruz.” Dedi.

“VOLKAN ŞEN DE GELMEK İSTİYORDU”

Sezon başında Volkan Şen’in de Beşiktaş’a gelmek istediğini kaydeden Güneş, “Sonrasında Ricardo Quaresma'yı kadromuza kattık. Volkan Şen de bize gelmek istiyordu. Quaresma'nın davranışlarıyla ilgili bir şey diyorlardı. Ben oynatırım, kötü bir şey olursa kadro dışı bırakırım demiştim, formayı kaptı" dedi.

Sayfa Yükleniyor...