Dursun Özbek: Görevi bırakmayacağım

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, sarı-kırmızılıların Divan Kurulu toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.Özbek, 3 yıl için bu göreve geldiklerini ve görevi bırakmayacağını söyledi.

Ntvspor 17.09.2015 - 16:42

Dursun Özbek: Görevi bırakmayacağım

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Divan Kurulu toplantısında birçok konuya açıklık getirdi.

Başkanlık görevini bırakmayı düşünmediğini dile getiren Özbek, "3 yıl içinde bana ve yönetimime neye mal olursa olsun Galatasaray'a verdiğim sözlerin hepsini yapacağım" dedi.

"GALATASARAY'A VERDİĞİM SÖZLERİN HEPSİNİ YAPACAĞIM"

Hiçbir işi yarıda bırakmadığını ve Galatasaray'daki görevine 3 yıl daha devam edeceğini vurgulayan Özbek, "Bu yönetim istifa etmeli, bu yönetim beceriksiz. Biz bunlardan etkilenmiyoruz. Daha fazla keskinleşiyoruz, daha fazla hırslanıyoruz. Biz her zaman Galatasaray'ın menfaatlerini gözetiyoruz. Galatasaray Kulübü bir spor kulübü ve ana faaliyetleri arasında futbol da var. Maalsef son haftalarda alınan neticler, taraftarımızı üzdüğü kadar bizleri de derinden üzmektedir. Galatasaray Kulübü'nün bugün geldiği durumdan çıkış noktası da futbolcularımız ve teknik heyetimizdir. Galatasaray başarı odaklı bir takımdır, medyanın yansıttığı gibi duyarsız değiliz. Aksine çok duyarlıyız. Galatasaray'ı geçtiğimiz dönemde de bu dönemde de tenkit etmek isteyen medya, "Milyonlarca dolar borcu var, bu kulüp bunun altından kalkamaz" söylemleri artık ortadan kalkmıştır. Çünkü Galatasaray mali disiplinini sağlamıştır. Şimdi medya başka bir şey icat etmek zorunda.Bu yönetim, Galatasaray genel kurulundan aldığı kutsal emanetin farkındadır ve en uygun şekilde yönetilmektedir. Biz 3 yıllık bir
göreve geldik ve ben hayatımda hiçbir zaman aldığım bir görevi bırakmayacağım. İstedikleri kadar saldırsınlar, biz daha da güçleniyoruz. 3 yıl içinde bana ve yönetimime neye mal olursa olsun Galatasaray'a verdiğim sözlerin hepsini yapacağım.
Herkes bunu böyle bilsin" şeklinde konuştu. 

"GALATASARAY ADASI İLE İLGİ KARARI GENEL KURUL VERECEK"

Galatasaray Adası ile ilgili çalışmalarını da anlatan Özbek, "Galatasaray Adası’yla ilgili çalışmalar yapıyoruz. Genel kurulda vaat ettiğim gibi, Ada ile ilgili karar yönetimin kararı olmayacaktır, genel kurulun kararı olacaktır. Bunun için de kasım ayı itibariyle olağanüstü genel kurul hazırlığı içindeyiz. Bu olağanüstü genel kurula muhtelif alternatifler getireceğiz. Bütün senaryoları hazırlayıp genel kurulun önüne koyacağız. Genel kurulun kabul ettiği senaryo çerçevesinde faaliyetlerimize devam edeceğiz" dedi.

"3 YILDA 107 MİLYON EURO ZARAR"

Galatasaray Divan Kurulu toplantısında konuşan başkan Dursun Özbek, sarı-kırmızılı takımın finansal durumu hakkında bilgiler verdi. Özbek, Galatasaray'ın son 3 sezonda 107 milyon euro zarar ettiğini söyledi. UEFA ile izleme süresi konusunda görüşme halinde olduklarını ifade eden Özbek, "Galatasaray Spor Kulübü, 2012-2013 sezonu itibariyla 38 milyon euro zarar etti, bu yetmedi 2014 sezonunda da 39 milyon euro zarar etmiş, bu da yetmemiş, 2014-2015 sezonunda 30 milyon euro zarar etmiş. Topladığımız zaman 107 milyon euroluk bir zarar söz konusu. Bunun üzerine UEFA geldi ve uyarıda bulundu. Ayağını denk al ve ben seni izlemeye alıyorum dedi. İzlemeye alıyorum demek, bundan sonra yaptığın her hareketi kontrol edeceğim ve 2 yıl içerisinde mali kriterlerde düzelme göstereceksin" ifadelerini kullandı.

"ZARARIN EN BÜYÜK NEDENİ TRANSFERLER"

İzlemenin 2016 sezonunun bitiminde sona ereceğini söyleyen Özbek, "UEFA ile sanırım Ekim'in 5'inde görüşecek ve mali hareketlerin açıklamasını yapacak, daha sonra da yeniden bir bildirim yapacağız. Benim ve yönetimimin en büyük arzusu
ve çalışması, dünya markası olan Galatasaray'ın UEFA organizasyonlarından mahrum kalmasının önüne geçmesini sağlamaktır. Galatasaray'ın son 3 sezondaki 107 milyon zararının en büyük nedeni bu dönemlerde yapılan transferlerdir. 60 yakın transfer yapılmış, bir çoğunun ismini dahi duymadığınızdan eminim" diye konuştu.

"STADIN ÜSTÜNÜ MALİYETSİZ KAPATACAĞIZ"

Türk Telekom Arena'nın üstünü maliyetsiz kapatacaklarını belirten Özbek, "Sayın bakana stadın üstünü nasıl kapatacağımızı ve var olan borcun nasıl kapatılması gerektiğini anlattım. Türk Telekom Arena'nın üst kullanım hakkı hala Galatasaray'a verilmedi. Gidip görüşme yaptık. 'Bugüne kadar kimse bize gelmedi' dediler.

"TT ARENA'NIN YANINA BİR SPOR SALONU YAPACAĞIZ"

Türk Telekom Arena'nın hemen yanına bir spor salonu yapacaklarını ifade eden Özbek,'Stadın hemen yanındaki boşlukta, kapalı bir spor salonu yapmak istiyorum' dedim bakana. Bakan da 'hem bize borçlusun hem de UEFA'ya, bu işi nasıl yapacaksınız' dedi, 'bu çok kolay' dedim. Burayı yapacak kişi, isim hakkına karşılık burayı yapacak aynı zamanda stadın üstünü kapatacak. Basketbol için 15 bin kişilik kapalı salon yapılacak. Bir defa Abdi İpekçi'den kurtulacağız. Sayın bakan projemizi olumlu karşıladı. Bayramdan sonra da bakanlığa gideceğiz ve bu işi noktalayacağız" dedi.

Sayfa Yükleniyor...