'Gösterişli tablo'

"Aziz Yıldırım, 10 yıllık yönetiminde oluşturduğu ekonomik tablodan ve sportif başarıdan güç alıyor." Fuat Akdağ'dan basın toplantısı izlenimleri...

15.05.2009 - 14:07

'Gösterişli tablo'

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın gazete, televizyon ve haber ajanslarının spor müdürleri için düzenlediği sohbet toplantısına katılan NTV Spor Genel Yayın Yönetmeni Fuat Akdağ'ın toplantıyla ilgili izlenimleri;

"Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, gösterişli bir tablo sundu bizlere. 10 yıllık yönetimi sonunda ekonomik anlamda, kurumsal anlamda ve sportif başarı anlamında büyük gelişmeler kaydedilmiş. Miş diyorum çünkü biz bunları biliyor ve takip ediyorduk. Ama tablolar halinde, derli toplu görünce son 10 yıllık gelişmenin çok çarpıcı geldiğini itiraf etmemiz gerekir.

Ancak 10 yıl önce, "Ne olacak bu Fenerbahçe'nin hali" sorusu vardı. Aradan geçen 10 yıla ve bunca gelişmeye rağmen aynı soru bu kez şekil değiştirmiş olarak yerinde duruyor. Ne kadar yatırım, ne kadar ekonomik gelişme ve ne kadar sportif başarı elde ederlerse etsinler profesyonel futbol takımının şampiyon olamaması ve kupayı kaybetmesi Aziz Yıldırım ve yönetimin gerginliğini açıklıyor. Aziz Yıldırım, "10+3" diyerek, "10 yıl içinde yaptıklarımı devam ettirmem için bana 3 yıl daha müsaade edin. Şampiyonluklar ve Şampiyonlar Ligi'nde daha üst basamaklar gerçekleşecek" mesajını veriyor.

10 yılda gelinen bu ekonomik tablo Aziz Yıldırım'ı gerçekten neşelendiriyor, güçlü kılıyor. Biz de onu izlerken grafiklerden etkileniyorum. O da bundan güç alıyor."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...