Basketbol dünyasının en önemli buluşmalarından birinde Lakers, Cavaliers'ı konuk edecek. Yıldızlar geçidine sahne olacak bu şovda Kobe, LeBron, Shaq ve Gasol gibi devler sahne alacak. Lakers'ın sabah antrenmanında yüzünde bir gülümsemeyle açıklama yapan Derek Fisher, "Bu çok önemli bir maç. Ailem tatilde ve birlikte değiliz ama çocuklarım bu Noel'de o kadar çok hediye aldılar ki yanlarında mıyım değil miyim pek de umursadıklarını zannetmiyorum" dedi.

İlişkili Haberler


Kobe Bryant da LeBron'lu Cavs ile karşılaşacakları maç öncesi en az Fisher kadar heyecanlı. Bu arada Kobe ile LeBron, NBA All-Star oylamasında en çok oy alan ikili olarak zirvede yer alıyorlar.

Bu dev maçın en ilgi çekici yanlarından bir diğeri de Shaq'ın şampiyonluklar yaşadığı Los Angeles'a dönüşü. Her ne kadar Kobe geçen sene Shaq olmadan da şampiyon olabileceklerini kanıtlamış olsa da herkesin gözü bir kez daha "bu ikili"nin karşılaşmasında olacak.

Lakers'ın liderliğinde devam eden ligde Los Angeles devi, 17'de 16 ile bu maça çıkıyor. Öte yandan Cavaliers da Doğu Konferansı'nda 3'üncü sırada. Cavs sezona yavaş bir başlangıç yapmış olsa da Lakers antrenörü Phil Jackson, LeBron ve arkadaşlarının aradıkları tempoyu bulduğuna inanıyor ve ekliyor "Lakers ve Cavaliers arasındakinden çok Kobe ile LeBron arasındaki rekabet ilgi çekiyor. Bu iki önemli oyuncu arasında karşılıklı bir saygı var ve rekabete girmeyi çok seviyorlar."

Bu dev maçta büyük beklentileri olan bir diğer yıldız da Gasol. "Çok çekişmeli bir maç olacağına şüphe yok. Onlar da mücadeleyi seviyor ama biz de evimizi savunarak iyi bir mesaj vermeliyiz." diyen Gasol, çarşamba günü Lakers ile devam eden kontratını 3 seneliğine uzatmış olmanın mutluluğunu yaşıyor.

Lakers'ın Cavaliers'ı konuk edeceği dev buluşma bu gece 24:00'te canlı yayınla NTV SPOR'da olacak.

NBA'de ayın maç programı ve toplu sonuçlar...