TFF 2. Lig ekiplerinden Göztepe, teknik direktör Özcan Kızıltan ile sözleşme imzaladı.

Kızıltan, futbol direktörü Ali Gültiken ile düzenlenen imza töreninde yaptığı konuşmada, Göztepe'de çalışmanın kendisi için büyük bir onur olduğunu belirterek, Göztepe camiasının ne olduğunu çok iyi bildiğini söyledi.

Göztepe'de çalışmayı hiç düşünmeden kabul ettiğini kaydeden Kızıltan, ''Çok heyecanlıyım. Bucaspor'da şampiyon olurken bile bu kadar heyecanlı değildim. Güzel günleri hep birlikte yaşayacağız. Her zaman sözleşme süresi merak ediliyor. Bu sayfalarda ayrıntı olarak geçebilir ancak başarılı olduğumuz sürece, sözleşmeler devam ediyor'' diye konuştu.

Kızıltan, bir basın mensubunun bu sene bunun bu şekilde gerçekleşmediğini hatırlatması üzerine, ''Bu sene olmadı ama. Hiç önemli değil. İşimizi başarılı bir şekilde yapacağız. Ben değerlendirmeyi yapacak kişilere de saygılıyım. Sizin söyleminiz Bucaspor ile ilgiliyse onlara saygı duyuyorum. Futbolda duygusallığa yer yoktur'' dedi.

Ali Gültiken'in Göztepe'de olmasının kendi tercihini etkilediğini kaydeden Kızıltan, ''Öncelikle Bank Asya 1. Lig'e, daha sonra layık olduğu yer olan Süper Lig'e çıkacağımıza inanıyorum. Süre bizim için sonsuz. Ömür boyu imzalamaya geldim'' diye konuştu.

Kızıltan, yardımcılarının sorulması üzerine, ''Benim yardımcım Allah. Her olayda ona sığınırım. Bucaspor'daki ekipten Semih Dülger ve Fatih Uygun ile yolumuza devam edeceğiz'' dedi.

Göztepe taraftarının takımına bağlılığı açısından dünyada örneği az olan bir grup olduğunu belirten Kızıltan, ''Onları mutlu etmenin yolu başarılı sonuçlar elde etmekten geçer. Biz de buraya başarılı olmak için geldik'' diye konuştu.

Kızıltan, transfer döneminde doğru oyuncuları bir araya getirmek istediklerini kaydetti.

Bank Asya 1. Lig'de bir sürü takımla çalışmak imkanı varken, Göztepe'yi tercih ettiğini kaydeden Kızıltan, ''Bu sezon çok keyifli ve heyecanlı olacak. Tüm İzmir bu keyfi yaşayacak'' dedi.

FUTBOL DİREKTÖRÜ ALİ GÜLTİKEN
Futbol direktörü Ali Gültiken de yaptığı açıklamada, Göztepe'nin hedeflerine ulaşması için futbolculuk ve teknik direktörlük kariyerinde önemli tecrübeye sahip Özcan Kızıltan ile anlaştıklarını belirterek, ''Bu liglerde şampiyonluk başarısını yakalamış Özcan hocamla, birlikte çalışmaya başlıyoruz. Kendisiyle bu yola çıkmaktan son derece memnunuz. Camiamızın istediği başarılı birlikte elde edeceğimize inanıyoruz. Kendisine bundan sonraki süreçte sizlerle ve camiamızla birlikte önemli bir kulvar içinde önemli işler yapacağız'' ifadelerini kullandı.

Gültiken, takımdan gönderilen oyuncularla ilgili teknik direktör Kızıltan'la birlikte karar verdiklerini belirterek, ''23-25 oyuncu kadrosuyla sezon içinde çalışmaya devam edeceğiz. Transfer edeceğimiz oyuncular var. Gurbetçi oyuncu da transfer edebiliriz. 10-12 oyuncu transferi yapabiliriz. Bizim geçen sezon transfere harcadığımız miktar, 3-3,5 milyon liraydı. Bu seneki hedefimiz doğrultusunda, oyuncu transferi anlamında bu rakamı biraz daha yukarı çekebiliriz. Takıma, liderlik özelliği olabilecek, takımda dengeleri sağlayabilecek, yeni isimler katacağız. Bunları süreç içerisinde paylaşacağız. Süper Lig'e bu yıl üç takım çıktı. 2 takım da kendi hocalarıyla devam etti. Biz de şampiyon olan hocayı transfer ettik'' dedi.

TEKNİK DİREKTÖR KIZILTAN
Bir dönem Fenerbahçe'de top koşturan Özcan Kızıltan ile Beşiktaş'ın sembol isimlerinden Ali Gültiken, sarı-kırmızılı takımda bir arada çalışacak. İki deneyimli isim daha önce futbolcu olarak Sakaryaspor ve Beşiktaş takımlarında rakip olarak mücadele etmişti.

Daha önce Fenerbahçe'de antrenörlük yapan Özcan Kızıltan, 2005-2006'da Turgutluspor, 2006-2007'de Tarsus İdmanyurdu, 2007-2008'de Bucaspor, 2008-2009'da Balıkesirspor'da görev yaptıktan sonra geçen yıl da Sakaryaspor ve Bucaspor takımlarında çalıştı.