Gözyaşlarına hakim olamadı

Türkiye, Dünya Yıldızlar Grekoromen Güreş Şampiyonası'nı 1 gümüş ve 1 bronz madalya ile tamamladı. Finalde Özbek rakibine hakemin puanlama hatası nedeniyle yenilen Kerem Kamal, uzun süre gözyaşlarına hakim olamadı.

Haberler - Ntvspor 27.08.2015 - 12:47

Gözyaşlarına hakim olamadı

Türkiye, Dünya Yıldızlar Grekoromen Güreş Şampiyonası'nı 1 gümüş ve 1 bronz madalya ile tamamladı.

Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da düzenlenen ve 55 ülkenin katıldığı Dünya Yıldızlar Güreş Şampiyonası Grekoromen Stil, son gün müsabakalarında 5 türk sporcu mindere çıktı.

2015 Avrupa Şampiyonu Kerem Kamal, Bulgar, Rus ve Ermeni rakiplerini yenerek adını finale yazdırdı. Kerem, finalde Özbek Turabek Tırkashev ile karşılaştı. Maçın hemen başında 1-0 geriye düşen Kerem Kamal, karşılaşmanın ikinci devresinde 5-4
öne geçti.

Toparlanan Özbek sporcu kafa kol denedi, ardından yerde çırpma yaptı ve bir anda skor 10-6 oldu. Milli takım kenar yönetimi hakemlerin verdiği puana uzun süre itiraz etti. 17 dakika duran mücadelenin ardından masa hakemleri maçın skorunu 7-5
Özbek sporcuya yazdı. Ancak masa hakemleri düştükleri puan içerisinde artı iki puanı silmeyi unuttu.

Keram Kamal, maçı 7-7 lik skora taşısa da maçı puanlama çokluğuyla kaybetti. Altın madalyayı Özbek rakibine kaptıran Kamal, gümüş madalyada kaldı. 

Haksızlığa uğrayan genç sporcu madalya töreninde uzun süre gözyaşlarını tutamadı.

Sayfa Yükleniyor...