Griffin'den kötü haber

Los Angeles Clippers forveti Blake Griffin sezonu kapadı.

Haberler - Ntvspor 14.01.2010 - 16:01

2009 NBA Draftı'nın bir numaralı seçimi Blake Griffin'den kötü haber geldi. Los Angeles Clippers yönetimi, sol dizindeki sakatlığı yüzünden bu sezon hiçbir maçta forma giyemeyen 20 yaşındaki forvetin sakatlığının nüksettiğini ve yeniden ameliyat olacağını açıkladı.

2009'da Amerikan Üniversiteler Ligi NCAA'in en iyi oyuncusu seçilen Griffin, Oklahoma Üniversitesi'ni NCAA Turnuvası'nda son sekize taşımıştı. Los Angeles Clippers'ın New Orleans Hornets'e karşı oynadığı hazırlık maçında sol diz kapağını kıran 2.08'lik pota altı oyuncusunun 20 Ocak'taki Chicago maçında takımdaki yerini alması bekleniyordu. Ancak Griffin sol dizindeki ağrılarının sürdüğünü belirtince, doktorlar yeniden ameliyat kararı aldı.

NBA'de 2007 Draftı'nın bir numaralı seçimi Greg Oden da tıpkı Blake Griffin gibi profesyonel kariyerinin ilk senesinde sakatlıklarla boğuşmuştu. 2007-08 sezonunda hiç forma giyemeyen Oden, çaylak yılını 2008-09’da yaşamıştı. Oden, Aralık ayında Griffin’le aynı sakatlığı geçirmiş ve bu sezonu da kapatmıştı.

Aslında Griffin'in sakatlığı Los Angeles Clippers için bir sürpriz değil. Clippers'ın 1988 Draftı'nda birinci sıradan seçtiği Danny Manning, çaylak sezonunda sakatlığı sebebiyle yalnızca 26 maçta oynamış; takımın 1998 Draftı'ndaki birinci sıra seçimi Michael Olowokandi de lokavt nedeniyle kısa süren 50 maçlık sezonda 45 maçta forma giymişti. Kariyeri boyunca ciddi sakatlıklar yaşayan Olowokandi de Clippers'ta beklentileri karşılayamamıştı.

Sayfa Yükleniyor...