Avrupa'da transfer gündemini değiştirecek takas için futbolcuların kararı bekleniyor.

Inter ile Barcelona arasında varılan anlaşmaya göre İtalyan kulübü, İsveçli golcüsü Zlatan Ibrahimovic'i Katalan ekibine gönderecek. Karşılığında ise Samuel Eto'o'nun yanı sıra, 40 milyon euro ve Alexander Hleb'i 1 yıllığına kiralık olarak alacak.

Ancak bu dev takas Eto'o'nun uzlaşmaz tavrı nedeniyle gerçekleşmeyebilir. Yönetimin kendisine yönelik tutumundan rahatsız olan Kamerunlu golcünün, Barcelona'dan ayrılmak için açıktan 15 milyon euro, Inter'den de yıllığı 10 milyon euro’dan az olmamak koşuluyla 5 yıllık sözleşme talep ettiği öne sürülüyor...

Konuyla hakkında ilk kez açıklama yapan Barcelona Teknik Direktörü Pep Guardiola,, Eto'o’nun vereceği karara saygı gösterilmesi gerektiğini söylüyor.

Guardiola, "Henüz kesinleşmiş birşey yok. Hala pazarlık halindeyiz. Samuel'in kabul ya da ret etme hakkı var. Bu onun geleceği ve hayatıyla ilgili." diye konuştu.

Guardiola, çok başarılı geçen bir sezonun ardından böyle bir değişikliğin "takıma taze hava getirmek" için gerekli olduğunu düşünüyor.

Guardiola, "Konu Samuel gibi büyük bir oyuncu olunca, çıkan ses de büyük oluyor. Olması gereken de bu. Ama ihtiyacımız olan herşeyi kazandıktan sonra birkaç şeyi değiştirmek istememizin başka bir nedeni yok. Takıma taze hava sağlamamız için yeni yüzler getirmemiz gerekiyor. Bini nasıl izah edeceğimi tam olarak bilemiyorum. Bu bir önsezi. Başka da birşey değil." ifadelerini kullandı.