Geçtiğimiz sezonu altı kupa ile kapatarak futbol tarihinin en büyük başarılarından birisine imza atan Barcelona 2010 yılına iyi başlamadı.

16. hafta maçında Neu Camp'ta Villareal ile 1-1 berabere kalan Barcelona şampiyonluk yarışında yara aldı. 90 dakika tamamlandığında Villareal'in iyi futbolunun yanı sıra Barcelona'nın İsveçli yıldızı Zlatan İbrahimoviç'in sinirli tavırları da İspanya'da günün konusu oldu.

Maç boyunca rakip savunma arasında istediği futbolu sergileyemeyen ve 2 net fırsatı harcayan İbrahimoviç, hem hakem kararlarına verdiği tepkiler hem de rakip oyunculara karşı kontrolsüz ve sert hareketleri ile eleştiri oklarının hedefi oldu.

Barcelona Teknik Direktörü Pep Guardiola'da maç sonrası düzenlenen basın toplantısında yıldız oyuncusuna mesaj göndererek, saha içinde daha dikkatli olması konusunda uyarılarda bulundu.

Guardiola, "Zlatan çok yetenekli ancak saha içinde ne yapacağı pek belli olmayan bir yıldız. Daha dikkatli olmazsa, bazı maçlarda bizi on kişi bırakabilir. Hakem kararlarını kontrol edemeyeceğini öğrenmesi gerekir" şeklinde konustu.