Guardiola'nın durumu belirsiz

Sezon sonunda Barcelona ile sözleşmesi sona erecek teknik direktör Pep Guardiola’nın şimdilik sözleşme yenilemeye yanaşmadığı, genç teknik adamın kararını 2010 yılında yapılacak kulüp başkanlığı seçiminin direkt etkileyeceği iddia edildi.

Haberler 21.12.2009 - 16:00

Guardiola'nın durumu belirsiz

İspanya'nın FC Barcelona kulübüne bu sezon 6 kupa kazandırarak tarihinin en büyük başarısını yaşatan teknik direktör Pep Guardiola'nın geleceği belirsizliğini koruyor.

2010'un haziran ayında Barcelona ile sözleşmesi sona erecek olan Guardiola, yeni bir sözleşmeye şimdilik yanaşmıyor. Barcelona'da 2010'da yapılacak kulüp başkanlığı seçiminin sonucunun Guardiola'nın sözleşme yenileyip yenilememekteki kararını direk etkileyeceği yorumları yapılırken, 38 yaşındaki genç teknik adamın sadece Sandro Rosell'in başkan seçilmesi halinde devam kararı alabileceği iddia ediliyor.

Bu arada Barcelona'nın kulüp başkanı Joan Laporta, 2010 yılında yapılacak seçimlerle ilgili olarak takımının durumunun göz önünde bulundurulacağını, gerektiği taktirde sezon sonu beklenmeden seçimlerin yapılabileceğini söyledi.

Laporta, ''İşleyen, dinamik ve kazanan bir model var, bunu bozmak iyi olmaz. Bunu, iyi ve kötü günlerde aldıkları kararlarla yönetim kurulu üyeleri gerçekleştirdi. Kulüp, ekonomik ve finansman açısından çok sağlam. Kulübü teslim aldığımdan daha iyi bir durumda bırakacağım'' dedi.

Joan Laporta, FIFA Dünya Kulüpler Şampiyonası Kupası'yla birlikte bu yıl 6 kupanın kazanılmasıyla ilgili de ''Her zaman kalıcı olacak bir rekor. Tekrarlanabilir ama geçilemez. Barça'nın prestiji ve tarihi için çok önemli bir şey'' yorumunda bulundu.

Laporta, sezon ortasında Manchester City'den Brezilyalı Robinho'nun alınmasının söz konusu olmadığını. şu anda Gerard Pique'nin ve teknik direktör Guardiola'nın sözleşmelerinin yenilenmesi için görüşmeler yürüttüklerini ifade etti.

Barcelona kulübü başkanı, Guardiola'yı ''Johan Cruyff, Helenio Herrera ve Frank Rijkaard gibi Barcelona tarihinin en iyi teknik direktörlerinden biri'' olarak değerlendirdi.

Laporta'nın Barcelona'da tekrar aday olması şu an için beklenmezken, en güçlü aday olarak Sandro Rosell gösteriliyor.

Sayfa Yükleniyor...