Güiza: Eto'o'nun Sanchez'i geçmesi zor

Fenerbahçe'nin İspanyol futbolcusu Daniel Güiza, Barcelona'da oynayan ve La Liga'da gol krallığı yarışında şu anda 23 golle lider durumda olan Samuel Etoo'nun, Hugo Sanchez'e ait 38 gollük rekoru kırmasının kolay olmadığını söyledi.

14.03.2009 - 11:36

Güiza: Eto'o'nun Sanchez'i geçmesi zor

Geçtiğimiz sezon 27 golle La Liga'da gol kralı olan ve Avrupa'da da en iyi 2. golcü olarak gümüş ayakkabı alan Güiza, bu sezon La Liga'da gol krallığında iddialı olan Etoo'yu değerlendirdi.

İspanyol futbolcu, Eto'o için ''büyük bir yetenek'' derken, ''Mallorca'da birlike oynadığımız dönemlerde benim için yaptıkları ve bana karşı olan davranışlarından dolayı sadece ona teşekkür etmem gerekir. O, gol yağdıran ve savunma yapan bir 9 numara. Başka ne istenebilir'' değerlendirmesinde bulundu.

Şu anda Almeria takımının teknik direktörü olan, ancak Atletico Madrid ve Real Madrid'de oynadığı futbolculuk döneminde La Liga'da 38 gol atarak İspanyol liginde halen kırılamayan gol krallığı rekorunu elinde bulunan Meksikalı Hugo Sanchez'in bu rekorunu Etoo'nun kolay kıramayacağını söyleyen Güiza, ''Ben geçen yıl penaltı kullanmadan 27 gol attım. Bu, son dönemlerin en yüksek rakamlarından biri. 27 ile 38 arasında sadece 11 gol var, hemen hemen hiç bir şey değil. Etoo'nun, Barça'nın ofensif gücü ve kendisinin form yüksekliğiyle bu rekora ulaşma olasılığı olduğu inkar edilemez'' şeklinde konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...