Guiza: Türkiye'de mutlu değilim

Fenerbahçe performansından memnun olmadığı Daniel Guiza'yı gönderme planları yaparken İspanyol golcü de ayrılık sinyalleri vermeye başladı.

Guiza: Türkiye'de mutlu değilim

Fenerbahçe'nin İspanyol futbolcusu Guiza İspanya’da yayın yapan bir televizyona Türkiye'de mutlu olmadığını açıkladı.

İspanyol televizyonuna konuşan Guiza, "En geç sezon sonunda Türkiye'den ayrılacağım" dedi.Türkiye'ye İspanya Ligi Gol Kralı ve Avrupa Şampiyonu unvanlarıyla gelen Daniel Guiza ikinci sezonunu geçirdiği Fenerbahçe'de beklentileri karşılayabilmiş değil.

Sezona Denizli deplasmanında attığı 2 golle çok iyi bir giriş yapan İspanyol futbolcu, sonrasında yaşadığı performans düşüşü nedeniyle teknik direktör Daum tarafından yedek kulübesine çekildi.

Sarı lacivertli yönetim devre arasında Guiza'yı göndermenin planlarını yaparken, ispanyol futbolcu da "ayrılık sinyalleri" veriyor.

Ülkesinin CR TV kanalında yayına katılan Guiza, Türkiye'de mutlu olmadığını söyledi. Daniel Guiza:"Türk futbolu Avrupa'da takip edilmiyor ve bu da bende sıkıntı yaratıyor. Üstelik Türkiye'de hep kazanmak zorundasınız. En ufak başarısızlıkta tepki alıyorsunuz. Her maçı kazanmak ve her sene şampiyon olmak zorundasınız. Türkiye'ye transfer olmak ekonomik açıdan cazip ama futbol açısından hataydı. Devre arasında ya da sezon sonunda kesinlikle Fenerbahçe'den ayrılacağım" dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...