Guiza: Yüreğimizi koyacağız

Fenerbahçe'nin İspanyol oyuncusu Daniel Guiza, Trabzonspor maçında yüreklerini ortaya koyarak oynayacaklarını söyledi.

13.05.2010 - 15:47

Guiza: Yüreğimizi koyacağız

Fenerbahçe'nin İspanyol futbolcusu Daniel Güiza, ligde bir maçları kaldığını ve bu maçı yüreklerini ortaya koyarak oynayacaklarını söyledi.

Güiza, Fenerbahçe Televizyonu'na yaptığı açıklamada, Trabzonspor  karşılaşması öncesi tüm takımın işin bilincinde olduğunu ve bu maça büyük bir disiplin içinde hazırlandıklarını dile getirdi.

Antrenmanların iyi geçtiğini kaydeden İspanyol futbolcu, ''Bütün takım  çok ciddi bir şekilde hafta sonuna hazırlanıyoruz. Zaten artık yüklemenin
olmayacağı bir antrenman programı uygulanıyor. Biraz daha serbest bırakıldık, ama tabii ki işin bilincindeyiz. Bir maçımız kaldı ve bu maçı yüreğimizi ortaya  koyarak oynayacağız. Bizim için tüm senenin emeğinin görüleceği bir maç. Bütün hazırlıklarımızı en iyi şekilde Trabzonspor maçına çıkmak ve en iyi şekilde kazanmak için yapıyoruz'' dedi.

Güiza, takımda hiçbir şekilde rehavet havasının olmadığının altını çizerek, şunları söyledi:

''Bir gevşemeden bahsetmek söz konusu değil. Son 90 dakikanın oynanacağı ve şampiyonluğa ulaşabileceğimiz bir maça çıkacağız. Bir saniyesinde bile konsantrasyonumuzu kaybetmeden maçı kazanmak için, şampiyonluk için elimizden geleni yapacağımız bir maç olacak. O yüzden ne bir rahatlama, ne bir gevşeme söz konusu değil.''
        
''STRESİ SON MAÇI OYNAMADAN ÖNCE YAŞAMIŞTIK''
Sarı-lacivertli oyuncu, son maçın stresinin takımı çok fazla etkileyeceğini düşünmediğini vurgulayarak, ''Biz aslında o stresi son maçı oynamadan önce yaşamıştık. Ankaragücü maçı belki de sezonun en stresli maçıydı.

Şehir dışında, az sayıdaki seyircimizle birlikte oynamıştık. Evet biraz stres yaşamıştık. Ama şimdi tamamen işler lehimize döndü. Seyircimizin önünde oynayacağız. Stresten bahsetmemiz mümkün değil. Tamamen konsantre olup, sonunda şampiyonluğa gidileceğini bilerek oynayacağız'' dedi.

Fenerbahçe taraftarının çok farklı olduğunu ve takıma inanılmaz bir güç verdiğini ifade eden Daniel Güiza, ''Şu ana kadar nasıl bizim arkamızda itici güç oldularsa, inşallah son zamanda da devam eder. Onun sonucunda bizim iyi oyunumuz ve şampiyonluk gelir'' diye konuştu.

İSPANYOL MİLLİ TAKIMI'NA DAVET EDİLMESİ
Dünya Kupası için İspanya Milli Takımı'na davet edilmesine de değinen Güiza, şunları söyledi:

''İlk 30 kişilik liste açıklandı. İsmim geçiyor, ama bu liste elenecek ve 23 kişiye düşecek. Güney Afrika'da 23 kişilik kadroyla bulunacağız. İlk listede olmak tabii ki mutluluk verici. Bunlar bir tarafa benim şu an tüm konsantrasyonum son maçta Fenerbahçe'de şampiyonluk yaşayıp, o moralle buradan Güney Afrika'ya mı yoksa, tatile mi gideceğim o belli olacak.''

Güiza, futbol otoritelerinin dünyadaki en iyi takım olarak İspanya'yı göstermesi konusunda ise ''En iyisi mi, tartışılır. Ama İtalya, İngiltere, Fransa ve Arjantin gibi en büyük takımları yenmiş bir ekip. Hatırladığım kadarıyla bir maçta yenildik. En iyilerden biriyiz. Ama en iyisidir demek için çok erken. Önümüzde bir sürü maç var'' diyerek sözlerini tamamladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...