Guiza'dan Emenike yorumu: Onu anlıyorum ama...

Fenerbahçe'nin eski yıldızı Guiza, Beşiktaş derbisinde taraftarın tepkisiyle karşılaşan Emenike'nin yaşadıklarını değerlendirdi.

26.03.2015 - 07:22

Guiza'dan Emenike yorumu: Onu anlıyorum ama...

2007-2008 sezonunda Mallorca'dan büyük umutlarla Fenerbahçe'ye transfer edilen ancak beklentileri karşılayamadığı için taraftarın tepkisiyle karşılaşan İspanyol yıldız Guiza, Beşiktaş derbisinde kendisiyle aynı kaderi paylaşan Emenike'nin durumunu yorumladı.

Sabah Gazetesi'nin Jackson Fernandez aracılığıyla ulaştığı Guiza, olayı internetten takip ederek videoları izlediğini, Emenike için üzüldüğünü ve Fenerbahçe'de yaşadığı kötü günleri hatırladığını söyledi. Emenike'yi anlayabildiğini belirten Guiza, yine de formayı çıkartarak, sahayı terk etmeyi uygun bulmadığını ifade etti.

Sarı lacivertli formayı giydiği günlerde Emenike'den çok fazla tepki gördüğünü belirten İspanyol yıldız, buna rağmen asla formayı çıkarıp gitmeyi düşünmediğini belirtti.

Guiza, takımdan ayrılırken Başkan bana, 'Sen çok iyi bir çocuksun ama taraftar seni kabul edemedi. Taraftarın kabul edemediği bir oyuncu F.Bahçe'de olmaz' demişti. En çok da buna üzülmüştüm. Çünkü taraftarımız nerede görse benimle fotoğraf çektirip bana moral veriyordu. Emenike'nin moralini bozmadan çalışması gerek."  Nijeryalı yıldıza yol gösterdi.

Sayfa Yükleniyor...