Güiza'nın talipleri artıyor

İspanyol basınına "dönmek" istediği yolunda mesajlar vermekten çekinmeyen Fenerbahçeli Daniel Güiza'nın talipleri de artıyor. İspanyol basını, Atletico Madrid ve Valencia'dan sonra Barcelona'nın da adını gündeme getirdi.

Haberler 12.07.2009 - 16:05

Güiza'nın talipleri artıyor

Fenerbahçe’de henüz yeni sezon hazırlıklarına katılmayan Daniel Güiza hakkında İspanya’da söylentiler bitmek bilmiyor.

İspanyol gazetelerinde üretilen senaryolarda her kapı Fenerbahçeli Güiza'ya çıkıyor.

Barcelona'ya yakınlığıyla bilinen Munde Deportivo'ya göre Etoo'nun durumu, Güiza'nın da geleceğini belirleyecek.

Barcelona ile sezon sonunda dolacak sözleşmesini uzatmamakta direnen Etoo'o'nun takımdan ayrılması halinde Katalan kulübün ilk hedefinin David Villa olduğu biliniyor. Barca, Villa'yı alamazsa Güiza için girişimlere başlayacak. Villa'nın Barcelona'ya gitmesi halinde de yine gözler Güiza'ya çevrilecek.

Valencia'da oynamak istediğini çoktan dile getiren Güiza siyah beyazlıların listesinde ön sıralarda yer alan bir isim.

Barcelonalı samuel eto'onun en büyük talibi manchester city. İspanyol medyası City'nin alternatifleri arasında Daniel Güiza'nın da olduğunu öne sürüyor. Senaryolarda adı yer alan bir diğer kulüp de Atletico Madrid. Atletico da, forvetleri Forlan ya da Agüero'yu satarsa Fenerbahçeli Güiza'ya yönelecek.

İspanyol gazeteleri Fenerbahçe'nin, Türkiye'deki ilk sezonunda beklentileri karşılayamayan ve ayrılmak isteyen Güiza'ya uygun teklif gelmesi halinde transfere onay verebileceğini yazıyor. Fenerbahçe'nin 14 milyon euro'ya Real Mallorca'dan transfer ettiği Güiza'yı bu miktarın üstünde bir rakama satabileceği belirtiliyor.

''BARCELONA, GÜIZA'YI TRANSFER ETMEYECEK''
Katalan radyosu RAC1, Barcelona Kulübü'nün Fenerbahçe'den Daniel Güiza'yı transfer etmeyeceğini iddia etti.

Barcelona Kulübü'ne yakınlığı ile bilinen RAC1 radyosu, teknik direktör Pep Guardiola'nın Güiza'nın durumunu öğrenmek için İspanya Milli Takımı'ndaki Barcelonalı futbolcularla (Xavi, Puyol, İniesta gibi) konuştuğunu duyurdu.

Katalan radyosu, Guardiola'nın Güiza ile ilgilenmesine rağmen Barcelona kulübünün, Samuel Eto'o'nun kulüpte kalacak gibi görünmesinden, Bojan gibi yedek bir forvet bulunmasından ve Güiza'nın özel hayatıyla ilgili sürekli paparazzi programlarında gündeme gelen haberlerden dolayı Fenerbahçeli futbolcuyu transfer etme gibi bir niyetinin olmadığını belirtti.

Barcelona'nın forvet oyuncusu olarak David Villa veya o olmazsa Diego Forlan ile ilgilenmeye devam ettiği de kaydedildi.

Bu arada Güiza'nın gelecek sezon Fenerbahçe'de devam etmek istemediği bir kez daha gündeme getirilerek, İspanyol futbolcunun La Liga'ya geri dönmeyi arzu ettiği ifade edildi.

Sayfa Yükleniyor...