Galatasaray tribünlerinin sembol isimlerinden Sezgin Özcimbomlu, tedavi için kaldırıldığı hastanede verdiği yaşam savaşını kaybetti.

Bir süredir yoğun bakımda bulunan Galatasaraylı tribün efsanesi, bu sabaha karşı hayata gözlerini yumdu.

Tekerlekli sandalyesiyle 30 yıldan fazla bir süredir Galatasaray tribünlerinde yer alan Amigo Sezgin, "Kaçmaz" olan soyadını, 2008 yılında dört aylık mahkeme sürecinin ardından "Özcimbomlu" olarak değiştirmişti.

GALATASARAY'DAN MESAJ
46 yaşındaki Amigo Sezgin için Galatasaray Kulübü de resmi internet sitesi üzerinden baş sağlığı mesajı yayınladı.

Mesajda, "Galatasaray tribünlerinin sembol ismi Sezgin Özcimbomlu'yu kaybettiğimizi üzülerek öğrenmiş bulunuyoruz. Tüm hayatını Galatasaray'a adayan Özcimbomlu'ya Allah'tan rahmet, merhumun ailesine, yakınlarına ve Galatasaraylılara başsağlığı diliyoruz" denildi.

ERCAN TANER'DEN VEDA
NTV ve NTV Spor Spikeri Ercan Taner, Sezgin Özcimbomlu'nun ardından bir yazı kalem aldı.

Ercan Taner'in "Güle Güle Sezgin, Dostum..." başlıklı yazısı şöyle:

"Bazı insanlar vardır, hangi sorunları olursa olsun susarlar... İçlerine atarlar...

Yürüme problemi yaşayıp, tekerlekli sandalyeye mahkum olsalar bile koşarlar, gülerler, ben hep buradayım derler...

1983 yılında başladığım meslekte, saha içi röportaj görevlerimde benim için önemli bir dost, arkadaş olmuştu Sezgin...

Galatasaray'ın derbi maçlarında hem sohbet ederdik, hem onunla röportaj yapardım... O sandalyeye mahkum bir insandı ama öyle olmadı, tribünde ayaktaydı, takımla beraber atağa kalkıyor, şut atıyor, nefis kurtarışlarla kalesini gole kapatıyordu...

Onu dimdik ayakta tutan renklerdi... Hayat onun için Galatasaraydı... Gerçek bir taraftar nasıl olmalıdır, taraftarların psikolojik anlamda irdelenmesi, yazıları yazılır, bu konuda tv programları gerçekleştirilir ve bu seyirci işini bilen bilmeyen konuşur ya bu ülkede...

Buna hiç gerek yoktu... Çünkü Sezgin yanıbaşımızdaydı... O gerçek bir taraftardı... Bir son mohikan daha aramızdan ayrıldı... Güle güle Sezgin dostum..."