Güler: Arda'yı rahat bırakalım

Galatasaray eski antrenörü Cevat Güler NTV SPOR'un sorularını yanıtladı. Arda'ya kaptanlığın erken verildiğini söyleyen Güler "Arda Avrupa'da oynamak için herhangi bir kulübe gitmemeli. Arda çok iyi takımlarda oynayarak göğsümüzü kabartabilir" dedi.

Haberler - Ntvspor 29.04.2010 - 14:45

Galatasaray eski antrenörü, tecrübeli futbol adamı Cevat Güler NTV SPOR'un sorularını yanıtladı. Özgür Buzbaş'a konuşan Cevat Güler eski öğrencisi Arda hakkında "Arda'nın çok daha iyi kaptanlık yapacağına inanıyorum ama kaptanlık yükü üzerine erken verildi. Arda'yı rahat bırakalım, futbolunu oynasın" ifadesini kullanırken "Eğer Milli Takımımız Dünya Kupası'nda yer alabilseydi yerli oyuncular daha iyi performans gösterirlerdi" dedi.

"DÜNYA KUPASI'NDA OLSAYDIK FARKLI OLABİLİRDİ"
Galatasaray'ın ligdeki durumunu "Başkanın bir sözü vardır: 1. değilsek başarı yoktur. Bu sözden hareketle Galatasaray şu sıradaysa başarısızdır. Başkanın söylemi bu. Galatasaray istenilen hedeflerinde değil. Başarısızlığı tek bir pozisyona, tek kişiye bağlamamak lazım. Geçen sene iki kupayı alan Beşiktaş da bu sene 4.sırada ve başarısız" şeklinde değerlendiren Cevat Güler Galatasaray'ın yerli futbolcularının performansları hakkında da  "Galatasaray'da gördüğüm yerli futbolcular bir üst kademeye çıkaramadılar performanslarını. Antrenörün başarılarından biri de budur. Bursaspor'u görüyorsunuz. Ertuğrul Sağlam 3-4 futbolcuyu milli takım seviyesine getirdi. Aynı şeyi Galatasaray'da göremedik. A Milli Futbol Takımımız Dünya Kupası'na gidiyor olsaydı Galatasaray'da performans daha üst seviyede olabilirdi. Futbolcular vitrin için daha iyi oynayabilirlerdi. Genç oyuncular sürekli oynar hale gelemediler. Aydın olsun, Mehmet olsun... Talihsiz sakatlıklar yaşadılar.Bir tane Arda'mız var. Onu da her gün değerlendiryoruz. Arda çok yenetekli bir isim. Bırakalım da kendi hayatını, gençliğini yaşasın" yorumunu yaptı.

"ARDA'YI RAHAT BIRAKALIM"
Son haftalarda eleştiri oklarının hedefi haline gelen Arda hakkında da düşüncelerini açıklayan Güler "Ben Arda'nın daha iyi yerlerde oynayacağına inanıyorum. Kendi kapasitesinin üzerine çıkabilir. Fakat bunun için ortam lazım. Biz de yorum yapan herkes Arda'yı yeriyor. İyi de oynasa başka şeyleri gündeme geliyor. Bu gencimizi rahat bırakalım. Futbolunu oynasın. Gençleri futbol dışına çekip değerlendirmemize gerek yok. Arda'nın kaptanlık yapabileceğine inanıyorum. Ama bana göre kaptanlık erken verildi. Fakat bu yönetim kurulunun kararıdır. Saygı duymak lazım. Arda çok daha genç ve popüler. Erken baskı altına alındığı için Arda'nın kaptanlığı sorgulanıyor. Arda'nın hangi lige gideceği, sürekli oynayıp oynamayacağı çok önemli. Türkiye'de her gün Arda'nın performansını aşağıya çekecek gelişmeler yaşanıyor. Arda kesinlikle daha iyi yerlere gidebilir. Yurt dışına gitmek için gitmemeli. O çok iyi takımlarda oynayarak göğsümüzü kabartabilir" ifadesini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...