Günay Güvenç: Son anda kaleye geçtim

Beşiktaş’ın Galatasaray’ı 2-1 yendiği derbide siyah beyazlıların kalesini koruyan Günay Güvenç maç sonunda açıklamalarda bulundu.

gunay-guvenc.jpg

Yendiği hatalı gol için üzgün, kazandıkları içinse mutlu olduğunu belirten Günay, “Son anda kaleye geçtim diyebilirim. Yaptığım hata benim açımdan çok kötü oldu. Geçen sezon çıktığım her topu hemen hemen iyi karşılıyordum. Ancak bu maçta nasip değilmiş, çok üzgünüm. Bu hata yüzünden takım yenilseydi, gerçekten çok çok üzülürdüm. Kendimi affederdim ama ne zaman bilmiyorum. Takımın emeğini yemek istemem. Bazen hatalar oluyor tabii, ama ne diyeceğimi bilmiyorum. Takım için çok mutluyum, abilerim, kardeşlerim ellerinden geleni yaptı. Benğim hatamı da takım düzeltti diyebilirim. Artık bu maçı unutup önümüzdeki maça bakacağız. Güzel bir galibiyet oldu. Ben kendimden hala ümitliyim. Yarın yine aynı pozisyon olsa yine çıkarım o topa. O konuda hiçbir şekilde özgüvenimi kaybetmem. Bir yandan üzgün bir yandan da mutluyum” dedi.

Tolga Zengin’in gördüğü tepkiyi değerlendiren Günay, “Geçtiğmiz hafta Tolga abi Sporting Lizbon maçında çok fazla eleştirildi. Bu bir takım oyunu, yenilgiyi tek bir oyuncuya bağlamamak lazım. Tolga abi kendini iyi toparladı, ama son anda bel ağrısından kadroya giremedi. Buradan kendisine geçmiş olsun demek istiyorum. Hoca bana güvendiği sürece ben bu şansı elimden geldiğince en iyi şekilde kullanmaya çalışıyorum” şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...