Günay: İstifa kulübü kaosa sürükler

Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay, “Başkan Aziz Yıldırım ve arkadaşlarına bir çağrı yapmak istiyoruz. İstikrar, istifayla sağlanamaz. Bu durumda alınacak duygusal bir karar kulübü ve camiayı kaosa sürüklemekten başka bir işe yaramaz.” dedi.

18.05.2010 - 18:52

Günay: İstifa kulübü kaosa sürükler

İSTANBUL - Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay, Turkcell Süper Lig'de kaçan şampiyonluk ve ardından yaşanan olaylara değinerek, kulüp başkanı Aziz Yıldım ile Yönetim Kuruluna destek verdi.

Sarı-lacivertli kulübün internet sitesine değerlendirmelerde bulunan Yüksel Günay, başkan Aziz Yıldırım'a, ''İstikrar, istifayla sağlanamaz'' mesajı gönderirken, Yıldırım başkanlığındaki yönetimlerin şimdiye kadar her alanda yaptıklarının ortada durduğunu, kaçan bir şampiyonluk nedeniyle de tüm bunların göz ardı edilmesinin büyük insafsızlık olduğunu kaydetti.

Aktardığı görüşlerin sadece kendisinin değil, Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu üyeleriyle uzlaşmaya varılan fikirler olduğuna değinen Günay, ''Fenerbahçe Kulübü, profesyonel futbol takımından ibaret değildir. Evet, futbol takımı kulübün vitrinidir, ama bu sezon futbol dışındaki tüm takımlarımız ya şampiyon olmuş ya da halen şampiyonluk mücadelesi vermektedir. Futbol takımımız da bize göre başarısız sayılmamalıdır. Çünkü, tüm ezeli rakiplerini lig sıralamasında geride bırakmış, ancak şanssız bir şekilde son maçta şampiyonluğu Bursaspor'a kaptırmıştır'' dedi.

Yüksel Günay, Trabzonspor maçı sonrası kaçan şampiyonluğun ardından Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda yaşananların önceden planlanmamış şeyler olduğunu ifade ederek, ''Sahamızda yaşanan taraftar olaylarının, önceden planlanmamış olduğunu kesinlikle bildiğimiz, bir anlık yanılgı, o an için sonu düşünülmemiş iyi niyetli bir girişim ve yanlış anlama sonucu yapılan yanlış bir anons nedeniyle çıktığına inanmaktayız. Toplum psikolojisiyle bir anda büyüyen tepkilerin, kesinlikle tüm geçmişi kapsayan yönetim anlayışına karşı yapıldığını düşünmemekteyiz. Bizi çok üzen bu olaylar, o kara gün, orada yaşanmış ve bitmiştir. Fenerbahçe'nin geleceğine etki etmemelidir'' diye konuştu.

Aziz Yıldırım ve Yönetim Kurulu arkadaşlarının bugüne kadar yaptıklarının, kulüp ile camiaya kazandırdıkları maddi ve manevi şeylerin ortada olduğunu kaydeden Yüksel Günay, şu ifadeleri kullandı:

''Tüm bunları, bir kötü sonuç neticesinde kaçan bir şampiyonlukla göz ardı, etmek bize göre büyük bir insafsızlıktır. Fenerbahçe'nin her alanda devam eden büyük projeleri, bugün Fenerbahçe'yi yönetenlerin bu kulübü her alanda bir dünya kulübü yapmak için hayal ve planları vardır. Bu nedenle, anlık duygusal kararlarla tüm bunlar heba edilmemelidir. Biz burada başkan Aziz Yıldırım ve arkadaşlarına bir çağrı yapmak istiyoruz. İstikrar, istifayla sağlanamaz. Bu durumda alınacak duygusal bir karar kulübü ve camiayı kaosa sürüklemekten başka bir işe yaramaz. Fenerbahçemizi yönetenler ve geleceği hakkında söz hakkı olanlar, bunu en akılcı biçimde kullanmalıdır. Gün, bölünme ve ayrılma günü değil, birlik ve tek yürek olma günüdür.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...