'Güneş atmosferi değiştirdi'

Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, teknik direktörleri Şenol Güneş'in camiaya çok olumlu bir atmosfer kazandırdığını söyledi.

04.12.2009 - 11:23

Hacısalihoğlu, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, sezon başında Trabzonspor'un Avrupa Kupaları'na katılmayı hedeflediğini belirterek, ''Talihsiz, şansız, beceriksiz nasıl dersek diyelim, böyle maçlar sonucu umduğumuz yerde olamadık. Ancak bundan sonrasın da yeniden toparlanmayı, yeniden lige asılmayı ve Türkiye Kupası'nda iddialı olmayı hedefliyoruz'' dedi.

Bu anlamda Eskişehirspor maçıyla lige yeni bir başlangıç yaptıklarını ifade eden Hacısalihoğlu, ''Bu yolda başarılı sonuçlar almak istiyoruz. Umuyoruz, Trabzonspor iyi futbol oynar, taraftarı daha çok sevindirir, sezon sonunda Avrupa kupalarına katılan bir takım olur'' diye konuştu.

Teknik direktör Şenol Güneş'in camiaya çok olumlu bir atmosfer kazandırdığını anlatan Hacısalihoğlu, ''Trabzon dışındaki Trabzonsporlular olsun, eski yöneticiler olsun herkesimden çok olumlu tepkiler aldık. Güneş'in gelişi çok büyük ilgi gördü. Umuyoruz ki, bu takıma da yansır, Şenol hocanın bilgisi, performansı, başarısıyla takım da çok kısa sürede toparlanır ve ligde olması gereken yere gelir. 3 puanlı sistemde 10 puanlık fark az değil ama çok da değil. Geçen yıl Beşiktaş'ın, yakaladığı ivme sonucu ligde çok gerideyken şampiyonluğu yakalaması bunun en güzel örneği. Niçin Trabzonspor da bu konumda olmasın? Yeter ki kadromuz gerektiği gibi futbolunu sahaya yansıtsın ve iyi neticeler alsın. Trabzon camiasının da bu anlamda desteği bir araya gelirse Trabzonspor'da lig sonunda taraftarının yüzünü güldürecek bir klasmanda ligi tamamlar'' şeklinde konuştu.

ANKARAGÜCÜ MAÇI
Hacısalihoğlu, teknik direktör Şenol Güneş'in görevine yeni başladığını dile getirerek, ''Şenol hoca takımı tam anlamıyla tanımış, kavramıştır diyemeyiz. Ancak Trabzon'a olan ilgisi, yakınlığı Trabzon hakkındaki bilgisi yeni bir hoca olarak düşünüldüğünde herkesten daha avantajlı. Ancak bu maçta tam anlamıyla Şenol Güneş takımı beklenmemeli. İleriki günler de daha umutlu olmak gerekir. Ankaragücü maçı bu anlamda herkesin merakla beklediği maç. Umuyoruz hem hocamızı, hem taraftarımızı, camiamızı mutlu edecek bir sonuç ile bu maçı tamamlayacağız'' dedi.

Teknik direktör Güneş'in takımda teknik konularda tam yetkili olduğunu ifade eden Hacısalihoğlu, ''Görevi konusunda çeşitli isimler aramaya gerek yok. Şenol Güneş'ten, bize sosyal, ekonomik ve diğer bazı konularda da faaliyetler içinde olmasını rica ettik. O da Trabzonlu olarak fikir üreteceğini proje üretip katkıda bulanacağını söyledi. Ona yakıştırılacak sıfatın çok önemi yok'' diye konuştu.

Hacısalihoğlu, Trabzonspor'da yarın yapılacak mali genel kurula ilişkin olarak ise, ''Her zamanki genel kurullar nasıl geçiyorsa, bu da öyle olacak. Çeşitli fikir ayrılıkları olabilir. Trabzonpor gibi büyük takımlarda sürekli kongreler heyecanlı ve ilgi odağı olur. Trabzonspor'un ki de öyle olacak'' diye konuştu.

Trabzonspor'da mali genel kurul, yarın Karadeniz Teknik Üniversitesi Prof.Dr. Osman Turan Kongre ve Kültür Merkezi'nde yapılacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...