Golsüz beraberlikle sona eren Fenerbahçe - Trabzonspor maçı sonrası basının karşısına çıkan iki takımın teknik patronuna da aynı soru soruldu: Trabzonspor'un resmi internet sitesindeki '2010-2011 sezonunun şampiyonuyuz' şeklinde açıklama.

İlişkili Haberler


Şenol Güneş, sürecin devam edeceğini ve bunun çocukları da etkileyeceğini belirterek, " Ortada bir katil, bir ölü varsa katilin cezasını vereceksin, ölüyü de gömeceksin" dedi.

Aykut Kocaman ise, "Trabzonsporluların, Fenerbahçeli futbolcuların özellikle sahada büyük performans ortaya koyarak elde ettikleri şampiyonluğa saygı duymaları bence daha da büyütür onları'' şeklinde konuştu.

Şenol Güneş konuyla ilgili şunları söyledi:
''O süreç devam edecek. Bir sene değil, 10 sene, 20 sene, 50 sene devam edecek. Futbolda kara bir leke olarak kalacak. Ortada bir katil, bir ölü varsa katilin cezasını vereceksin, ölüyü de gömeceksin. Yapmazsanız, adaleti sağlamazsanız bu kaos devam eder.

Seyircilere yazık olur. Artık işin sanal alemde kullanılması başlandı. Fenerbahçe şampiyonsa niye Şampiyonlar Ligi'ne gitmedi, biz şampiyon değilsek niye gittik . Bunun cevabını federasyon verecek. Bunu vermeyen federasyon adaleti sağlayamaz.

Bu maçtan önce bunun konuşulmasını doğru bulmuyorum. Dün seyirciler otobüsün önüne yazı koydu. Etrafımızda olan yanlışlara karşı duyarsız kalırsak bu yanlışlar büyür. Bundan sonra da çocuklarımızı etkileyeceğini düşünüyorum. Ama bunun kullanılmasının bize de Fenerbahçe'ye bir yararı yok. Yönetenlerin adaletli olması gerekir. Adaletin olmadığı yerde sevgi barış olmaz.''

"ÇOCUKLARIMIZI ETKİLEYECEK"
Şenol Güneş, ''Bu sürecin düzelebileceğine kupanın Trabzon'a geleceğine inanıyor musunuz '' şeklindeki soru üzerine de Güneş şunları kaydetti:

''Kupayı istemeyi, onu söylemeyi doğru bulmuyoruz. Fenerbahçe'de kupa kalsa ne olacak, biz alsak ne olacak İşin gerçeği nedir. Bunu ben çıkaramam, kanunlar çıkaracak. Ben zaten Fenerbahçe-Trabzon kavgasını anlamıyorum. Biz değil Bursaspor-Galatasaray olsa aynı şey olacaktı. Burada adaletsizlik yönetenlerde. Yönetenler adaletsiz davranırsa insanlar birbirine girer. Biz ikinci olmasaydık bu kavga olmayacaktı. Şampiyonlar Ligi'ne niye gittik. Birinci olamasak gitmeyecektik. Ama o da diyor ki federasyon böyle ilan etti. Bu konu kapanmaz. Türk futbolu üzerinde bu kaos devam edecek. Çocuklarımızı etkileyecek.''

KOCAMAN: HAK EDİLMİŞ BİR ŞAMPİYONLUK
Daha önce yaptığı basın toplantısında konuyla ilgili düşüncelerini maçları tek tek ortaya koyarak anlattığını hatırlatan Kocaman da şunları kaydetti:

''Sahada her şeyimizi ortaya koyarak çok değerli bir rakibe karşı değerli bir şampiyonluk kazandık. 82 puan bu ligde yapmak çok kolay değil. Trabzonspor da başardı. O takımın önemli oyuncuları aynı şekilde Galatasaray'da da sürdürüyorlar. Sonunda Mert'in kurtardığı ya da Colman'ın atamadığı penaltı sonucunda ikili averaj farkıyla şampiyonluğu elde ettik.

Sahada oynadık ve kazandık şampiyonluğu elde ettik. Şampiyonluğumuz çok temiz ve hak edilmiş bir şampiyonluk. Federasyonun bütün kurulları bunu artık tescillemiş durumda. İlk zamanlar Trabzonsporluların serzenişlerinde belki de haklı olarak bir takım sözleri söylüyor, isteklerde bulunuyordu. Ancak olaylar kapanmıştır. Bundan sonra Trabzonsporluların da Fenerbahçeli futbolcuların özellikle sahada büyük performans ortaya koyarak elde ettikleri şampiyonluğa saygı duymaları bence daha da büyütür onları.''

''ZAMANI GELDİĞİNDE...."
Aykut Kocaman, Fenerbahçeli bir taraftar sitesinde kendisine yönelik yer alan ''Severek ayrılalım'' yazısının sorulması üzerine, konu hakkında bilgisi olmadığını, polemik yaratmak istemediğini kaydederek, ''Zamanı geldiğinde severek ayrılacağımdan herkes emin olabilir'' şeklinde ifade kullandı.