Güneş: Galatasaray'ı yenecek takımız

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, son yıllarda büyük takımlara karşı başarılı sonuçlar alamadıklarını belirterek, Galatasaray maçını kazanıp bunu kırmak istediklerini söyledi.

17.03.2010 - 15:01

Güneş: Galatasaray'ı yenecek takımız

Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde basın mensupları ile öğle yemeğinde bir araya gelerek sohbet eden Şenol Güneş, önce ligde Galatasaray, daha sonra da Ziraat Türkiye Kupası'nda Antalyaspor ile olmak üzere iki önemli karşılaşma yapacaklarını belirtti.

Ligde büyük maç kazanamadıklarını ifade eden Güneş, "Trabzonspor olarak son yıllarda büyük takımlara karşı başarılı sonuçlarımız yok. Galatasaray maçını kazanıp bunu kırmak ve Antalyaspor maçına da çok daha moralli çıkmak istiyoruz" dedi.

Oyuncularının bu maçta daha dirençli ve inançlı olacağını düşündüğünü anlatan Güneş, "Oynadığımız futbol itibariyle Galatasaray'ı yenecek gücümüz olduğunu düşünüyorum. Kendi oyunumuzu oynadığımız zaman Galatasaray'ı yenecek takımız. O güç bizde var" diye konuştu.

Galatasaray maçının bir 'puan savaşı' olduğunu kaydeden Güneş, şöyle devam etti:
"Bu maçı alıp ligde yukarı çıkmak istiyoruz. Ligde bulunduğu yerden memnun olmayan bir takımız. İki maç da çok önemli, ama bence Galatasaray maçından çok Antalya maçı çok daha önemli. Kupada şansımız sürüyor. Yendiğimiz, rakibi elediğimiz zaman finale çıkıp kupayı alma şansımız var. Galatasaray maçında da sonuç ne olursa olsun biz işimize devam edeceğiz, Antalyaspor maçını düşüneceğiz."

PUAN KAYIPLARI
Güneş, ligde Trabzonspor'un 25 maç oynadığını belirterek, "Benden önceki 14 haftalık dönemde de maç başına ortalama 1,5 puan düşüyordu. Şimdi 2 puan düşüyor. 2 puan benim için başarı değil. Eğer 25 maçta 2'şer puan alsak 50 puanla üst sıraları yakalayabilirdik. Ama şampiyonluk için bu da yeterli değil. 2 puan üstüne çıkmalıydık. Daha önce 1,5 puan aldığımız için alttaydık. Kendi adımıza eleştiri yaparsak son haftalarda 4 maçta 8 puan alsak bugün daha iyi durumdaydık" dedi.

Ligde son hafta oynadıkları futbolun kendilerini memnun etmediğini kaydeden Güneş, "Galatasaray, Ankaragücü'nü yendi. O oyuna bakıyorum, biz daha kötü değildik. Bizim daha fazla pozisyonumuz vardı. Ama rakip, tecrübesi, bulunduğu konum ile sonuca gitti. Onun için Trabzonspor oyuncularına sesleniyorum, bazen onlarla paylaşıyorum; kendimizi geliştirmeliyiz. Bu kadro, yarışan bir kadro durumundadır. Bu kadro zaman zaman çok iyi maçlar oynadı. Ama düşüş geçiren oyuncular var. Dolayısıyla dalgalanmaları doğal karşılıyorum, ama uzun olması kötü" ifadelerini kullandı.

Sakatlığı bulunan Ferhat'ın Galatasaray maçında oynamasının zor olduğunu, Tayfun ve Yattara'nın da uzun zamandır takımda yer almadığını belirten Güneş, Ömer Aysan'ın durumunun belli olmadığını, dünkü çalışmada sakatlanan Song konusunda ise bu akşamki çalışmaya göre bir karar verebileceklerini kaydetti.

"ENGİN, CEZA ALACAKTIR"
Şenol Güneş, Gaziantepspor maçında oyundan alındıktan sonra sinirli hareketler yapan Engin'in gerekli cezayı alacağını söyledi.

Engin'i hem tanımaya hem anlamaya hem de oynatmaya çalıştığını ifade eden Güneş, "Televizyondan yaptıklarını gördüm. Doğru değil. Onunla ilgili ceza tedbirlerimiz var. Engin bu tavırlarını, tepkilerini zaman zaman kendini kontrol edemediği için yapıyor. Hırsı aklının önüne geçiyor. İyi oynadığı zaman sakinleşiyor. Oyuna iyi başlayamadığı için gerginliği daha fazla oldu. Tabii cezasını alacaktır, ama kendini düzeltemeye çalışacaktır. Sorunları düzeltmeye devam ediyoruz, ama devam ederse oyuncuyla birlikte olmayız" diye konuştu.

Güneş, Cale ve Colman'ın geçen hafta kadroya alınmamalarına ilişkin de "Bu onları istemeyiz anlamı taşımaz. Son hafta oynamayan oyuncu daha sonraki hafta oynayabilir. Takımdaki lisanslı her oyuncunun oynama veya kadroya girememe durumu var. Sezon sonunda karar vereceğim" dedi.

Takımda fiziksel olarak düşüş olduğunu düşünmediğini belirten Güneş, "3-4 oyuncuda dalgalanma var. Alanzinho'nun bu dönemde çıkışa geçtiğini düşünüyorum. Bu beni memnun etti. Gençlerbirliği ve Gaziantepspor maçlarında iyiydi. Colman ve Selçuk'ta da dalgalanma var, ama bu oyuncular tecrübeleri, klaslarıyla böyle maçta devreye girebilir" diye konuştu.

TEOFILO'NUN DURUMU
Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, Kolombiyalı forvet oyuncusu Teofilo'nun düşünce karmaşası yaşadığını da anlatarak, şunları kaydetti:
"Başlangıçtaki hevesi, heyecanında dalgalanma oldu, düşüşe geçti. Ülkesinde gol atan, oynayan oyuncu durumundan tersi duruma düştü. Ben verimli olmayınca güven bunalımı olur diye, hep güvenini kazandığı zaman oynasın diye beklettim. Bir Manisaspor maçında ilk 11'de ona görev verdim. Bu maçta da yüzde 50 oynama şansı var. O mevkide Umut, Burak ve Alanzinho da var. Bunlar arasından karar vereceğim. Bir veya ikisinin oynamaması lazım. Oyun gidişatına göre kullanmayı düşünüyorum, antrenmanlara bakacağım. Son müsabakada Umut'un verimsiz olması belki soru işareti getiriyor, ama Umut'un devamlı oynaması ve takım bütünlüğü içinde işini iyi yapması, bu kritik maçta kararımı olumlu veya olumsuz etkileyebilir. Bu da antrenmanlara göre belli olur."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...