Güneş: Hak ettiğimiz bir galibiyet

Trabzonspor Teknik direktörü Şenol Güneş, Ziraat Türkiye Kupası’nda Ankaragücü karşısında aldıkları 2-0 galibiyeti hak ettiklerini söyledi.

Haberler 14.01.2010 - 23:48

Ziraat Türkiye Kupası’nda 3. haftanın son maçında Trabzonspor’un Ankaragücü’nü 2-0 mağlup etmesinin ardından bordo mavili ekibin teknik direktörü Şenol Güneş açıklamalarda bulundu.

Güneş, ''Türkiye Kupası'nda ilk maçı kaybettiğimiz için durum pek parlak gözükmüyordu. Bu maçı da kaybetmemiz halinde, durumumuz daha da zorlaşabilirdi. Ağır zeminde ikinci yarıda iyi bir oyun oynayarak, hak ettiğimiz bir galibiyet aldık'' değerlendirmesini yaptı.

LEMERRE: HALA UMUTLUYUZ
Ankaragücü Teknik Direktörü Roger Lemerre, ''Türkiye Kupası'nı kazanmak için umutluyduk, hala da umutluyuz'' dedi.

Teknik direktör Lemerre, Ziraat Türkiye Kupası'nda konuk ettikleri Trabzonspor'a 2-0 yenildikleri maçın ardından yaptığı açıklamada, maça kamp döneminde çok iyi hazırlandıklarını, ancak Trabzonspor'un çok güçlü bir takım olduğunu unutmamak gerektiğini söyledi.

Bordo-mavili takımın, ilk golde iki pasla sonuca gittiklerini ifade eden Lemerre, ''İyi organize olmuş bir Trabzonspor karşısında Ankaragücü, kendini göstermiştir. Türkiye Kupası'nı kazanmak için umutluyduk, hala da umutluyuz'' dedi.

Ligde de aynı başarıyı göstermek için çalışacaklarını belirten Lemerre, transfer çalışmalarıyla ilgili bir soruyu, ''Transfer döneminin bitmesine süre var. Bazı oyuncuları alabiliriz, bazı oyuncularla yolları ayırabiliriz ama önemli olan, eldeki futbolcularla neler yapabileceğimiz'' yanıtını verdi.

Ankaragücü taraftarlarının, maçın sonucuna tepki göstermesiyle ilgili bir soruyu da Lemerre, ''Taraftarın tepkisini haklı karşılıyoruz. Uzun süredir galibiyet alamadığımız için tepkilerini gösterdiler. Daha iyi sonuçları aldıkça onların da tepkisi değişecektir'' şeklinde cevapladı

Sayfa Yükleniyor...